کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۱۵۲
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۷۶۶
۱۳۹۳/۰۸/۰۴

ثبات قيمت مسکن تا پايان سال ادامه دارد

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران، حسام عقبايي گفت: آمار معالات مسکن در سال جاري در مقايسه با سال گذشته روند خوبي دارد اما همچنان رکود دارم و معاملات مهرماه در مقايسه با شهريور سال جاري کمتر شده است.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران هرنوع پيش بيني جهش قيمت مسکن در سال 94 را بي اساس دانست و گفت: شهروندان مطمئن باشند هيچ گونه نوسان قيمت در راه نيست.

عقبايي در باره افزايش تسهيلات ساخت مسکن در بافت‌هاي فرسوده و اختصاص تسهيلات به ساخت و توليد هم گفت: هر گونه تسهيلات مسکن گامي رو به جلو  است و به خروج بازار مسکن از رکود و رونق اقتصادي کمک خواهد کرد.

عقبايي اظهار داشت: بخشي از تسهيلات بانکي بايد به ساخت مسکن اختصاص يابد تا جانب عرضه افزايش يابد.

وي تاکيد کرد: البته هنوز به وضعيتي نرسيده ايم  که 80 درصد قيمت مسکن را تسهيلات خريد تامين کند اما دولت مي تواند با اعمال مديريت مالي و هدايت بانکداري و نظارت بر بانک ها، سپرده هاي مردم را به سمت تامين مالي بخش مسکن هدايت کند تا قدرت خريد مردم نيز براي تامين مسکن تقويت شود.

عقبايي گفت: با توجه به محدود بودن تسهيلات 50 ميليوني، دولت بايد تلاش کند تا گروه‌هاي کم درآمد و فاقد مسکن به ويژه زوج‌هاي جوان در اولويت دريافت اين تسهيلات باشند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©