کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۱۴۶
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۲۶۲
۱۳۹۳/۰۸/۲۳

حضور حسام عقبایی در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران ، حسام عقبایی نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک با "اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه"از این نمایشگاه بازدید کرد.

در طی این بازدید نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک با حضور در غرفه های مختلف با اصحاب رسانه نشست های خبری متعددی برگزار کرد و پاسخگو سوالات آنها در خصوص اجباری یا اختیاری بودن کد رهگیری و یا پیش بینی بازار مسکن در زمستان 93  بود.

حسام عقبایی با اشاره به تاثیر گذاری نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی گفت:شکر خدا ارتباط با خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی در بازار مسکن بسیار پربار و مفید بوده است و نباید جایگاه خبرنگاران و روزنامه نگاران را در تاثیرگذاری بر افکارعمومی نادیده گرفت.

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص ارائه کد رهگیری از سوی مشاوران املاک گفت:حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ((حذف الزام به ارايه كدرهگيري براي دريافت مفاصا حساب مالياتي جهت نقل و انتقالات ملكي )) صرفاً پروسه صدور مفاصاحساب در سازمان امور مالياتي را شامل مي‌شود و تنظيم هر نوع قرارداد در بنگاه‌هاي مسكن شامل مبايعه‌نامه، اجاره‌نامه و ... بايد از طريق ثبت در سامانه رهگيري املاك و مستغلات انجام شود و عدم صدور كدرهگيري از سوي مشاور املاك، به منزله تخلف بنگاه مربوطه خواهد بود

عقبائی همچنین از رشد 40 درصدی معاملات خرید و فروش مسکن در مهرماه سال جاری به عنوان یک چشم انداز مثبت به بازار مسکن یاد کرد و افزود: از سوی دیگر پیش بینی می شود در صورت توافق ایران با کشورهای 1+5 شاهد بازگشت رونق به بازار مسکن کشور باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به رکود تورمی و رشد نامتعارف قیمت مسکن و همچنین کاهش قدرت خرید مردم در بازار مسکن شرایطی را به وجود آورده تا کسب و کار مشاوران املاک کساد شود.این وضعیت باعث شده تا تعداد زیادی از مشاوران املاک این حرفه را ترک کنند چراکه درآمدهای آنها در مقایسه با سرمایه‌هایی در این حرفه آورده‌اند توازن ندارد.

وی با اشاره به این‌که تعداد زیادی از مشاوران املاک مستاجر عطای این شغل را به لقای آن بخشیده‌اند، خاطرنشان کرد: در یک اقتصاد پایدار ایجاب می‌کند همه رویکردهایی که در حوزه مشاغل وجود دارد دارای تناسب باشد. به‌عنوان مثال در حوزه امور مالیاتی یا مالیات‌های مضاعف بر مشاغل مختلف از جمله مشاوران املاک عواملی است که رونق کسب و کار را می‌گیرد

.


نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©