کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۲۲۹
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۸۴۳
۱۳۹۳/۰۹/۰۴

ضرورت دریافت کد رهگیری از سوی مشاورین املاک با متخلفان برخورد خواهد شد

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران ایران ، حسام عقبایی، صدور کد رهگیری همانند گذشته برای بنگاه های املاک لازم الاجرا و ضروری دانست و گفت : دامنه حكم ديوان عدالت اداري تنها برای صدور مفاصاحساب در سازمان امور مالياتي است .

به گفته وی با مشاوران املاکی که نسبت به دریافت کد رهگیری کوتاهی کنند ، طبق ماده 28 قانون نظام صنفی برخورد و حتی تا پلمپ واحد صنفی نیز پیش می رویم .

عقبایی با تاکید بر این که صدور کد رهگیری به منظور شفاف سازی و ساماندهی اطلاعات معاملات املاک در بنگاه های مسکن ضروری است و سامانه مدیریت املاک هم به همین منظور پایه گذاری و راه اندازی شده است ، تصریح کرد: مشاوران املاک مکلفند تمامی قراردادهای منعقد شده در بنگاه های مسکن شامل خرید و فروش، رهن و اجاره و ... را در سامانه رهگیری املاك و مستغلات ثبت كرده و برای قراردادها و معاملات انجام شده يك کد رهگیری جداگانه صادر کنند.

وی با بیان این که از زمان راه اندازی سامانه مدیریت املاک و صدور کد رهگیری برای معاملات مسکن ، شفاف سازی اطلاعات املاک و ساماندهی فعالیت مشاوران املاک به عنوان مهمترین درخواست دولت و سایر مراجع مرتبط با حوزه مسکن محقق شده است ، افزود : سامانه کد رهگیری به عنوان بهترین ابزار کنترل حجم و قیمت معاملات و همچنین ساماندهی فعالیت مشاوران املاک به مهمترین مرجع اطلاعاتی حوزه مسکن تبدیل شده است.

عقبایی خاطر نشان کرد: صدور کد رهگیری برای اطمینان از صحت و امنیت معاملات مسکن و کاهش تخلفات موجود در این زمینه تاثیرگذار است .

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©