کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۹۱۹۰
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۷۴۵
۱۳۹۲/۱۲/۱۱

گفت‌وگو رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور با فارس

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود، یکی از شرایط دریافت یارانه نقدی نداشتن مسکن عنوان شده است، آیا با توجه به اینکه بانک اطلاعاتی مشخصی در این خصوص وجود ندارد، این شرط به خوبی می‌تواند پیاده شود، افزود: افرادی داریم که مسکن دارند و آن را اجاره داده‌اند و خیلی‌ها هم هستند که در شهرستان‌ها مسکن دارند.

وی افزود: اداره ثبت اسناد نظم چندانی ندارد، وگرنه این اداره می‌توانست یک اطلاعات دقیقی از افرادی که دارای چند واحد مسکونی و سایر شرایط خانه‌دار شدن را به ما بدهد.

خسروی تاکید کرد: سامانه املاک و مستغلات هم می‌تواند مبایعه‌نامه‌ها را در اختیار بگذارد و اینها در کنار آمارهای اداره ثبت اسناد در سایتی جمع‌آوری و بررسی شود که افراد این واحدهای مسکونی را قولنامه‌ای خرید کرده‌اند و یا اینکه دارای سند است.

وی افزود: بعد از این اقدام می‌توانند آمار بگیرند که به عنوان مثال فردی واحد مسکونی در شیراز خریداری کرده است و سند به نام او زده شده است و در تهران هم قولنامه‌ای اقدام به خرید مسکن کرده است، این موارد و آمارها را با این روش می‌توان جمع‌آوری کرد.

وی با اشاره به اینکه ثبت آنی می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مشکلات باشد، گفت: جا افتادن کد رهگیری در دفاتر املاک در چند ماه گذشته می‌تواند بسیاری از مشکلات را در آینده نیز مرتفع کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشاوران املاک می‌توانند با دادن آخرین آمار از طریق کد رهگیری چه تعداد واحد مسکونی در کدام مناطق و توسط چه کسانی معامله و یا به اجاره داده شده است.

وی اضافه کرد: سطح دسترسی به آمارها بالاتر از اختیار مشاوران املاک است بنابراین اتاق اصناف می‌تواند با خواستن از اداره ثبت و مشاوران املاک کمک بزرگی باشد برای اینکه چه کسانی دارای مسکن هستند و چه تعداد مسکن دارند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©