کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۷۴۸
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۸۱۲۹
۱۳۹۲/۱۲/۱۷

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور در گفت‌وگو با فارس

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص مصوبه مجلس برای دریافت مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه گفت: این موضوع چند سال پیش یک بار توسط مجلس تصویب شده بود، اما اجرا نشد، به هر حال این موضوع باید اجرا شود.

وی ادامه داد: در آن موقع مجلسی‌ها اعلام کردند که با میزان مصرف آب خانه‌های خالی از سکنه مشخص می‌شود و برخی از افراد شیر آب را باز گذاشتند و مشخص نشد که مسکن خالی است و یا برق را شب تا صبح روشن گذاشتند و اعلام کردند که مصرف برق دارند.

قلی خسروی اضافه کرد: بعد از اینکه از روی قبوض آب و برق مشخص نشد واحد مسکونی خالی است یا خیر، اعلام شد که چهره به چهره به درب منازل افراد مراجعه می کنند که این هم نشد.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور تاکید کرد: بنده معتقد هستم، همان طور که واحدهای مسکونی دارای کد پستی هستند، می‌توان با دادن کد اقتصادی مثل کدر رهگیری به هر خانه وضعیت آن ملک مشخص شود.

قلی خسروی ادامه داد: یعنی یک خانه که ساخته می‌شود و جواز می‌گیرد، همان طوری که کد پستی دارد، کد اقتصادی هم داشته باشد این کد اقتصادی می‌تواند مشخص کند که این واحد مسکونی که به نام افراد به ثبت رسیده است، وضعیت آن چگونه است که آیا واحد مسکونی به اجاره داده شده است، یا اینکه شرایط دیگری دارد.

وی افزود: دست مجلسی‌ها از بابت مصوبه شناسایی خانه های خالی از سکنه درد نکند، چرا که دغدغه مجلس این بوده است که جلوی سوداگری‌های نامعقول را بگیرد منتهی راهکارهای آن باید درست انتخاب شود.

وی تصریح کرد: دفاتر ثبت اسناد زیرنظر قوه قضائیه است و وزارت دارایی نیز زیرنظر قوه مجریه است، بنابراین اگر ما بتوانیم دفاتر ثبت را زیرنظر قوه مجریه بیاوریم دست دولت در مورد آمار و ارقام مربوط به مسکن محکم می‌شود.

قلی خسروی خاطر نشان کرد:قبلا هم اینطور بود که دفتر ثبت اسناد رسمی زیرنظر قوه مجریه بود اما الان نیست و آمار نمی‌توان گرفت که افراد چه تعداد خانه با چه شرایطی دارند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©