کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۶۷۷
بازدید دیروز: ۲۹۰۵
بازدید کل: ۶۵۳۴۲۰۱
۱۳۹۲/۱۲/۲۳

پیش‌بینی افزایش قیمت "مسکن" برای سال آینده نداریم

مهرداد بائوج لاهوتی سخنگوی کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گفت: نوسانات قیمت مسکن سال آینده را می‌توان در مقایسه با سال‌های 86 و 91 اینگونه عنوان کرد در سال 86 افزایش قیمت غیرواقعی در بازار مسکن به وجود آمد که بعد از یک تا دو سال قیمت‌ها به صورت منطقی تغییر کرد.

لاهوتی تصریح کرد: در رابطه با نوسانات قیمت مسکن در سال آینده دو استدلال وجود دارد، استدلال اول این است که در سال آینده با کاهش 7 الی 8 درصدی در بازار مسکن مواجه می‌شویم.

وی استدلال بعدی خود را در رابطه با نوسانات قیمت مسکن اینگونه عنوان کرد: قیمت مسکن در سال آینده تغییر نمی‌یابد و به صورت ثابت باقی می‌ماند.

وی در ادامه افزود: اصل اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه در نوسانات قیمت مسکن مؤثر بوده، اما در سال آینده با افزایش قیمت جدیدی روبرو نخواهیم شد.

*در ادامه محمدجلیل سرقلعه عضو کمیسیون عمران گفت: دولت باید اوضاع مسکن را سامان دهد و تعهدات خودش را عملیاتی کند تا بازار مسکن از تعادل خارج نشود.

وی در ادامه گفت: اگر عرضه و تقاضا در بازار متعادل شود، قیمت مسکن دچار نوسانات غیرواقعی نمی‌شود.

سرقلعه افزود: در حال حاضر بازار مسکن در حالت رکود است، به صورتی که خرید و فروش زیادی در بازار صورت نمی‌گیرد و دولت باید تدابیر لازم برای خارج شدن بازار مسکن از رکود را در نظر بگیرد و برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در سال آینده فقط عرضه می‌تواند، مؤثر واقع شود.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©