کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۳۹
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۲۴۲
۱۳۹۳/۱۰/۰۱

عقبائی در همایش سازنده پاسخگو : مشاوران املاک باید مبانی حقوقی و فنی ساختمان را بدانند

حسام عقبائی در پنل نخستین همایش ملی سازندگان وتولید کنندگان حرفه ای مسکن و ساختمان(سازنده پاسخگو) با اشاره به  ارتباط بین حوزه ساختمان و مشاوران املاک گفت: رویکردی که  در شغل مشاوران املاک ایجاد کرده ایم، رویکردی دانش محور و علمی است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مشاوران املاک این است که بتوانند در جهت توسعه پایدار صنعت ساختمان به این چرخه بپیوندد اظهار داشت: صنعت ساختمان باید به معنای واقعی توسعه پیدا کند و پاسخگو بودن در جهت توسعه پایداردر هرصنفی یکی از مولفه های اصلی آن است.

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران با بیان اینکه یکی از اساسی ترین ابزار های پاسخ گویی وضع قوانین است افزود: برای پاسخ گو بودن به ابزارهای لازم نیاز داریم  و یکی از این چالش ها وضع غیر کاربردی قوانین و یا عدم جلب حوزهای خصوصی در وضع قوانین است.

عقبائی با اشاره به اینکه در حوزه صنعت ساختمان پاسخ گو بودن فقط به سازنده بر نمی گردد بیان کرد: پاسخگو بودن مشاوران املاک یکی از مطالبات مردم و مسئولین است. و در حوزه قوانین یکی ازشاخص های پاسخگو بودن و متخصص بودن در آن امر است و فردی که متخصص نیست قاعدتا هم نمیتواند پاسخگو باشد.

وی در ادامه گفت: در آخرین اصلاحات قانون نظام صنفی در مجلس شورای اسلامی گفته شده است که برای صدور پروانه کسب سواد خواندن و نوشتن برای مشاوران املاک کافی ات.

عقبایی با بیان اینکه مشاوران املاک باید مبانی حقوقی و فنی ساختمان را بدانند تصریح کرد: مشاور املاکی که میخواهد پاسخگوی مردم باشد باید ابزار های پاسخگویی را داشته باشد و اولین ابزار پاسخگویی این است که صلاحیت ورودی  به این شغل را بازنگری کنیم.

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران در پایان خاطر نشان کرد: رویکرد ما برای توسعه پایدار در صنعت ساختمان اول وضع قوانین موجود، اصلاح قوانین موجود، لینک شدن  مجموعه ساختمانی و داشتن برنامه های جامع است.

 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©