کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۳۷۲
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۹۸۶
۱۳۹۳/۰۱/۰۶

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور: طرح جامع "مسکن" باید زمینه‌ساز ثبات قیمت‌ها شود

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران؛مهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،با بیان اینکه طرح جامع مسکن به سازمان نظام مهندسی ابلاغ نشده است، گفت: در صورتی‌که طرح جامع مسکن ارائه شود کار بررسی و کارشناسی این طرح آغاز می‌شود تا نظر نهایی دقیق بر این طرح بتوانیم بدهیم.
 
وی در ادامه افزود: باید در طرح جامع مسکن تلاش جدی بر تولید مسکن شود و تا زمانی که عرضه متناسب با تقاضا نباشد و رشد غیرمنطقی قیمت مسکن افزایش می‌رساند.   
 
هاشمی در ادامه تصریح کرد: عوامل دیگری از جمله قیمت ارز و مصالح ساختمانی بر رشد غیرمنطقی قیمت‌ها اثر ندارد.
 
هاشمی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن باید منطقی و متناسب با قیمت روزانه خرید مسکن باشد، افزود: تسهیلات مسکن باید بخشی از منابع مالی یک واحد را تعیین کند.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در ادامه اظهار داشت: تسهیلات مسکن در حال حاضر نمی‌تواند اثرگذار در خرید یک واحد مسکونی باشد.   
 
وی خاطرنشان کرد: برای تسهیلات مسکن باید کف و سقفی تعیین شود و درصدی از ارزش مسکن را تأمین کند تا افراد جامعه بتواند با استفاده از صاحب یک واحد شوند.
 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©