کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۹۰۳۷
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۵۹۲
۱۳۹۳/۱۲/۰۶

معرفی نامزدهای چهره سال صنعت ساختمان/ حسام عقبائی، رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

معرفی کوتاه:

نام و نام خانوادگی: حسام عقبائی

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مسئول کمیسیون حقوقی اتاق اصناف تهران

نماینده رییس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور

معاونت حقوقی اتاق اصناف

تحصیلات: کارشناس ارشد حقوق

 

مواردی از حضور عقبائی در رسانه‌ها در سال 93:

۷ بهمن

لزوم بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده

ایسنا- رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: بازنگری در قانون مالیات ارزش افزوده به ویژه در حوزه اصناف ضروری است و بدین ترتیب عدالت اجتماعی به مفهوم عملیاتی در کشور اجرا می‌شود.

حسام عقبایی رییس کمیسیون تخصصی املاک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: اساسا روی این مبحث اختلاف نظرهایی وجود دارد و تلاش‌مان این است که دولت و مجلس یک بازنگری روی این قانون داشته باشد.

وی افزود: کارشناسان اقتصادی روی بازنگری در قانون ارزش افزوده به ویژه در حوزه اصناف تاکید و آن را ضروری می دانند تا بدین ترتیب عدالت اجتماعی به مفهوم عملیاتی در کشور اجرا شود.

 

۶ دی

افزایش تعداد معاملات مسکن در آذرماه

مهر- رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از افزایش حجم کل معاملات مسکن در شهر تهران طي آذرماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسام عقبایی با بیان اینکه خوشبختانه همانگونه که پیش‌بینی می‌شد وضعیت معاملات مسکن در آذرماه نسبت به ماه قبل از آن، سیر افزایشی داشت، گفت: این موضوع نشانگر تحقق پیش بینی‌ها در راستای افزایش حجم معاملات مسکن طی ماه های آتی است.

وی با بیان اینکه به رغم افزایش حجم معاملات مسکن در تهران، قیمت افزایش محسوسی نداشته است، بیان کرد: می‌توان گفت هم اکنون بازار مسکن در وضعیت ثبات قیمت به سر می برد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به اینکه در آذرماه 93، معادل 14 هزار و 418 مبایعه‌نامه برای معاملات خرید و فروش مسکن در تهران تنظیم شده است، افزود: این میزان در آبان سال 93، برابر با 12 هزار و 234 مورد و در مدت مشابه سال قبل يعني در آذر ماه سال گذشته 12 هزار و 240 فقره بوده است.

عقبایی افزود: بنابراین تعداد معاملات خرید و فروش مسکن علاوه بر اینکه در آذرماه امسال نسبت به یک ماه قبل نزديك به 18 درصد افزایش داشته، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز به همين ميزان رشد كرده است.

 

14 بهمن

تشریح پیش شرط‌های خروج از بنگاه‌داری سنتی

صما- رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران درخصوص پیش شرط‌های خروج از بنگاه‌داری سنتی و حرکت به سمت بنگاه‌داری مدرن گفت: ما در این راستا در حال تغییرات اساسی در صنف هستیم و فضای جامعه نیز به سمت و سویی پیش می‌رود که تا چند سال آینده مشاوران املاک مجازی به طور پیشرفته‌تر و کامل‌تر در حوزه فضای مجازی به خرید و فروش ملک می‌‌پردازند.

حسام عقبایی در گفتگو با خبرنگار «صما» با بیان اینکه البته هم اکنون مشاوران املاک تا حدودی در فضای مجازی فعالیت می کنند گفت: برای توسعه بنگاه داری مدرن باید زیرساخت‌ها را مهیا کنیم تا در فضای مجازی خریداران و فروشندگان بتوانند با رویت فایل‌ها و انتخاب مسکن مورد نظر و جابه‌جایی پول از طریق اینترنت، و همچنین با امضای دیجیتال مشاوران املاک، بتوانند پرینت مبایعه‌نامه خانه موردنظر خود را بگیرند.

وی درخصوص زیرساخت‌های اجرایی شدن این طرح گفت: در این راستا تعامل و هماهنگی دستگاه‌های عمومی و مجموعه هایی مثل شهرداری‌ها، سازمان ثبت اسناد و بانک‌ها با مشاوران املاک الزامی است تا بتوانیم براساس اطلاعات جامعی که از این حوزه‌ها به دست می‌آوریم، اطلاعات کاملی در اختیار مردم قرار دهیم.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©