کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۷۶۴
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۸۱۴۵
۱۳۹۴/۰۱/۱۸

ادامه ثبات مسکن در بهار 94

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران وبه نقل از روزنامه کسب و کار، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران با بیان اینکه تفاهم هسته‌ای در مذاکرات لوزان تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت، گفت: بازار مسکن در فصل بهار ظرفیت افزایش قیمت ندارد، بنابراین توصیه ما به مردم این است که الان بهترین زمان برای خرید است.

حسام عقبایی در پاسخ به این سوال که تحلیل و چشم‌انداز بازار مسکن بعد از تفاهم انجام شده میان ایران و 1+5 چیست، گفت: مذاکرات ایران و 1+5 و تفاهم صورت گرفته (بیانیه لوزان) در حال حاضر تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت اما آنچه می‌توان با قاطعیت درباره آن و درباره آینده بازار مسکن در سال 94 از آن سخن گفت، این است که بازار مسکن در سال جاری رونق خواهد گرفت. وی افزود: از نیمه دوم ماه جاری و در اردیبهشت‌ماه امسال شاهد افزایش حجم معاملات مسکن خواهیم بود اما باید اذعان کرد که قیمت مسکن در سال 94 به آن صورت تغییری نخواهد کرد.
عقبایی با بیان اینکه نیمه دوم سال جاری معاملات مسکن رونق می‌گیرد و بازار مسکن به‌طور قطع از رکود فعلی خارج می‌شود، افزود: در آبان‌ماه سال گذشته بیش از 81 هزار مورد معامله در سامانه کد رهگیری ثبت شد که این میزان در آذرماه به بیش از 89 هزار مورد، در دی‌ماه به بیش از 100 هزار معامله و در بهمن‌ماه به بیش از 103 هزار فقره افزایش یافت.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کرد: این سیر صعودی ایجاد شده در روند معاملات مسکن به‌طور قطع در سال 94 نیز ادامه خواهد داشت، به‌طوری که تا پایان نیمه اول سال جاری، بازار مسکن به‌طور کامل از حالت رکود خارج شده و به رونق ایده‌آلی خواهد رسید.
عقبایی در پاسخ به این سوال که وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده که رشد قیمت مسکن بیشتر از نرخ تورم نخواهد بود، اظهار داشت: آنچه مشخص است، این است که در فصل بهار ظرفیت افزایش قیمت مسکن وجود ندارد، بنابراین توصیه ما به متقاضیان خرید مسکن این است که اگر تصمیم به خرید مسکن دارند، الان بهترین زمان برای خرید مسکن است.

منبع:روزنامه کسب و کار

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©