کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۰۰۶
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۴۶۰
۱۳۹۴/۰۱/۱۸

بازار مسکن رونق می‌گیرد

حسام عقبایی، درباره پیش بینی بازار مسکن در سال جاری به جام جم گفت: امسال بهار بازار مسکن است و خروج از رکوداین بخش با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت و رشد و رونق آن بسیار ملموس خواهد بود.

وی اظهار کرد: پیش بینی ما این است که از اردیبهشت ماه سال جاری رونق به بازار مسکن برمی گردد و باید برای ثبات آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به طولانی شدن دوران رکود در بازار مسکن افزود: اکنون بیش از 25 ماه است بازار مسکن در رکود قرار دارد اما آمارهای معاملات نشان می دهد که در حال خروج از رکود هستیم.

این مقام صنفی تصریح کرد: از آبان سال گذشته تا اسفند ماه رشد معاملات را در بخش شاهد بودیم و این آمار نشان دهنده این است که ما خیز خروج از رکود را برداشته ایم. در سال 94 نیز با افزایش بیشتر خروج از رکود روبه رو خواهیم بود، به طوری که امسال نیز مانند نیمه دوم سال جاری معاملات مسکن سیر صعودی خواهد داشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران، دلیل رشد معاملات و رونق بازار مسکن را حضور مصرف کنندگان واقعی در آن عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل رشد و رونق بازار، ورود مصرف کنندگان است و زمانی که این افراد وارد بازار می شوند تولید نیز رونق می گیرد که در نهایت موجب می شود بازار مسکن با سرعت بیشتری از رکود خارج شود.

وی درباره پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال جاری نیز افزود: بررسی های ما نشان می دهد که در بهار 94 هیچ افزایش قیمتی متوجه بازار مسکن نخواهد بود.به گفته عقبایی قیمت مسکن در بهار 94 ثابت است، اما ممکن است در ایام دیگر سال بسته به شرایط بازار تغییرات قیمتی صورت گیرد که البته خیلی محسوس نخواهد بود.

وی همچنین تاثیر مذاکرات لوزان بر رونق بازار مسکن را غیرمستقیم دانست و اظهار کرد: مردم نباید این دغدغه را داشته باشند که حال که بیانیه ای صادر شده، قیمت ها و وضع بازار تغییر می کند، حقیقت این است که در یک روز یا دو روز و یا حتی یک یا دو ماه تغییری در بازار مسکن حاصل نخواهد شد. البته ما تاثیرات و نتایج مذاکرات سیاسی و اتفاقات جهانی را نمی توانیم در وضع داخلی بی تاثیر بدانیم و قطعا تحولاتی در بخش های اقتصادی و اجتماعی بوجود خواهد آمد، اما همان طور که بیان کردم تاثیر این توافق بر رونق بازار مسکن غیرمستقیم خواهد بود و اگر هم تاثیر داشته باشد اندک و زودگذر است.

عقبایی درباره تاثیر تحولات سیاسی بر قیمت مسکن نیز گفت: بازار مسکن، بازاری است که حدود ۲۵۰ شغل و صنف با آن در ارتباط است و قاعدتا باید چند ماه از تحولات صورت گرفته بگذرد تا شاهد باشیم که تاثیری در قیمت مصالح ساختمانی، صدور پروانه های ساختمانی و ... می گذارد یا خیر . آن زمان است که می توانیم درباره قیمت صحبت ها کنیم.

وی افزود: در واقع بازار مسکن یک بازار بین المللی ندارد که بگوییم مثل ارز و طلا وابسته به تغییرات بازار جهانی است، بلکه ما باید توازن میان عرضه و تقاضا را برقرار کنیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران و نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران تصریح کرد: مطمئنا اگر توازن میان عرضه و تقاضا به سمت و سویی برود که حداقل بتواند تولید را بالا ببرد و نیازهای اشباع نشده بازار تحریک شود، می توانیم منتظر کاهش قیمت مسکن در بعضی از بخش ها باشیم.

منبع:روزنامه جام جم

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©