کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۵۴۲
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۷۹۲۳
۱۳۹۴/۰۲/۲۲

حضور حسام عقبائی در پنجمین همایش سالانه هم اندیشی مشاوران املاک شهرستان ساوه

حسام عقبائی  نماینده رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران، در پنجمین همایش سالانه هم‌اندیشی مشاوران املاک شهرستان ساوه اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه اطلاعات و مستغلات کشور و اجباری کردن کد رهگیری در معاملات مسکن مطالبه سران قوای سه‌ گانه و از جمله مطالبات مردمی است.

وی افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران اخذ کد رهگیری از سال 88 برای انجام معاملات مسکن اجباری شده و با ساماندهی معاملات مسکن کشور زمینه وقوع جرم در این حوزه از بین می‌رود و شاهد کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی در این حوزه خواهیم بود.

وی ادامه داد: سامانه املاک و مستغلات کشور شکل گرفت تا کل معاملات مسکن در سراسر کشور در این سامانه ثبت شده و تخلفات احتمالی در حوزه معاملات مسکن به صفر برسد و بسیاری از دعاوی حقوقی کاهش پیدا کند.

به گفته وی اخذ کد رهگیری توسط مشاوران املاک در سراسر کشور اختیاری نبوده و هرگونه معاملات در بنگاه‌های مشاوران املاک از جمله خرید و فروش، اجاره، اجاره به شرط تملیک، پیش فروش، هبه، صلح و غیره نیازمند اخذ کد رهگیری هستند.

عقبائی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این سامانه شاهد پرینتی شدن قراردادها هستیم و گامی در جهت انجام معاملات صحیح و عاری از هرگونه تخلف احتمالی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون فعالیت این سامانه در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور اتفاق افتاده است، تصریح کرد: انجام معاملات از طریق این سامانه می‌تواند از حیثیت اجتماعی و شغلی مشاوران املاک دفاع کند و تکنولوژی را وارد صنف مشاوران املاک کرده‌ایم.

نماینده رئیس کمیسیون تخصصی، با بیان اینکه با ایجاد این سامانه بنیه تخصصی مشاوران املاک تقویت می‌شود، افزود: این سامانه به ثبت احوال متصل شده است و در زمان انجام معامله هویت طرفین معامله برای متصدی مشاور املاک از طریق این اتصال روشن و مبرهن خواهد بود. البته نیاز به اتصال به شهرداری و ادارات خدمات‌رسان نیز هست که عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود 60 درصد املاک کشور فاقد سند رسمی هستند، اضافه کرد: از این رو دریافت کد رهگیری در زمان انجام معاملات اجباری است زیرا هیچ سندی بدون کد رهگیری در دفترخانه‌های ثبت اسناد قابلیت تنظیم ندارد.

وی با بیان اینکه شغل مشاوران املاک بسیار تخصصی است، افزود: در همین راستا رشته تحصیلی مشاوران املاک در دانشگاه علمی کاربردی تهران راه اندازی شده و هم اکنون سه هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی این رشته در این مرکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند.

عقبائی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزش اجباری 116 ساعته فنی و حرفه‌ای جهت صنف مشاوران املاک به منظور تربیت افرادی ماهر در این حوزه و با هدف دریافت گواهی مهارت خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به حساسیت کار مشاوران املاک در کشور گفت: زمانی شغل مشاور املاک یک شغل کاذب تلقی می‌شد و در اوایل انقلاب رویکردی برای حذف آن وجود داشت اما، مقاومت‌ها و تلاش‌های مدیران سابق موجب شد تا امروز 120 هزار مشاور املاک دارای پروانه کسب در کل کشور فعالیت کنند.

همچنین فرامرز خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک ساوه نیز در این مراسم گفت: مشاوران املاک، امانتداران، حافظان اقتصاد خانواده‌ها و معین امنیت اقتصادی و اجتماعی جامعه هستند.

وی به جایگاه مشاوران املاک در جامعه پرداخت و افزود: همه می‌دانیم که پزشکان با سلامتی جسم و روح انسان‌های یک جامعه سرو کار دارند، مسلما بهره‌ وری سلامت جسمی یک جامعه مرهون و مدیون زحمات و آموزش‌های تخصصی پزشکان جامعه است.

خسروی بیان کرد: مشاوران املاک نیز با سلامتی اقتصاد یک جامعه سروکار دارند، مسلما بهره‌ وری اقتصادی خانواده‌ها در بخش مسکن بستگی به میزان تعهد و تخصص یک مشاور املاک دارد تا با ارائه راهکارهای درست به سهم خود باعث پویایی اقتصاد خانواده و جامعه شود.

به گفته وی امروز ملک یکی از منابع مطمئن ثروت و سرمایه پایدار است و نقش مشاوران املاک در اقتصاد پایدار جامعه بسیار پررنگ است.

وی اضافه کرد: چنانچه دفاتر املاک با تکیه بر آگاهی حقوقی و دانش فنی و مهندسی و ایمان و تخصص و تجربه و شرافت و عزت شغلی بتوانند امنیت روحی جامعه را ترمیم و پویا کنند، به تعبیری آنان را باید بازوان قدرتمند و تاثیرگذار دادگستری، شهرداری، راه و شهرسازی و نظام مهندسی دانست و حتما در خور حمایت و تعامل مسئولین و مدیران شهری خواهند بود تا با فرهنگ‌سازی درست جایگاه حقیقی آنها تثبیت یابد.

گفتنی است هدف از برگزاری این همایش، پرینتی شدن قرارداد ها و همدلی بین مسئولان و اتحادیه شهرستان ساوه بود.

 همچنین در این همایش مسئولانی از شهرستان ساوه و استان مرکزی  مانند، ریاست سازمان صنعت  معدن شهرستان ساوه، داستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه، ریاست راه و شهرسازی شهرستان ساوه، ریاست اداره آگاهی شهرستان ساوه، ریاست اماکن شهرستان ساوه، ریاست اداره ثبت احوال شهرستان ساوه، ریاست شورای شهر شهرستان ساوه، فرماندار محترم شهرستان ساوه و نماینده کانون سردفتران در استان مرکزی حضور داشتند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©