کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۵۳۱
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۷۹۱۲
۱۳۹۴/۰۳/۰۳

افزایش تقاضا برای خرید مسکن

وی در ارزیابی خود در مورد احتمال افزایش قیمت مسکن با افزایش وام می‌گوید: مطمئناً افزایش وام تا سقف 80میلیون تومان شوک قیمتی به بازار وارد نمی‌کند. به گفته عقبایی، تأثیر افزایش وام خرید بر رونق خرید و فروش آپارتمان‌های کوچک و خرید و فروش در شهرهای کوچک بیشتر خواهد بود و این وام پوشش بیشتری از قیمت مسکن در شهرهای کوچک را خواهد داشت. به گفته وی برنامه وزیر راه و شهرسازی پوشش 50 درصدی قیمت مسکن با وام است هر چند افزایش اخیر سطح وام این خواسته را دربرنمی‌گیرد اما نمی‌توان تأثیر آن را بر رونق معاملات نادیده گرفت.
 اقساط وام مسکن یکی از چالش‌ها
همزمان با افزایش سقف وام مسکن طبیعی است که مبلغ اقساط آن هم افزایش یابد. اما با توجه به اینکه سقف وام از محل صندوق پس انداز مسکن برای خانه اولی‌ها به 80 میلیون تومان رسیده است باید توان اقتصادی متقاضیان این نوع وام نیز مد نظر قرار گیرد.
براساس یک محاسبه اولیه با توجه به اقساط وام 20 میلیون تومانی خرید مسکن با اقساط 12 ساله و سود 14 درصد که هم‌اکنون ماهانه حدود 290 هزار تومان است باید گفت اقساط وام 80 میلیون تومانی به بیش از یک میلیون تومان می‌رسد. از سوی دیگر در صورتی که سود وام 60 میلیونی خارج از صندوق پس انداز مسکن را نیز 21 درصد حساب کنیم اقساط ماهانه این وام هم به حدود یک‌میلیون تومان خواهد رسید. برهمین اساس توان اقتصادی و درآمد ماهانه متقاضیان وام مسکن جدید نقش اساسی در خانه دارشدن توسط تسهیلات بانکی دارد.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©