کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۳۱
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۴۳۴
۱۳۹۴/۰۳/۲۳

ثبت ۶۸۷۳ مبایعه نامه در خرداد

حسام عقبایی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه در ۱۲ روز اول خرداد در تهران ۶ هزار و ۸۷۳ مبایعه نامه منعقد شده است، گفت: در اردیبهشت امسال کل رقم مبایعه نامه در شهر تهران به ۱۵ هزار و ۵۷۲ قرارداد و در کل کشور به ۹۱ هزار و ۴۹۳ مبایعه نامه رسید.

وی با اشاره به وجود ۱۱ هزار مشاور املاک در تهران، اظهار داشت: بطور میانگین روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ پروانه کسب برای بنگاه املاک صادر می‌شود اما در مجموع نسبت به سال‌های گذشته افزایش تعداد مشاوران املاک را نداشتیم زیرا به همان اندازه هم پروانه کسب باطل شده و مشاوران املاک کار خود را تعطیل کردند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، رکود بازار مسکن را از عوامل تعطیلی مشاوران املاک دانست و افزود: در ۷ سال گذشته میانگین بنگاه‌های املاک فعال در تهران بین ۱۱ تا ۱۲ هزار بنگاه بوده و با وجود ثبت روزانه بنگاه‌های جدید، این رقم تغییری نداشته است.

عقبایی با تاکید بر دریافت کدرهگیری در معاملات مسکن، اظهار داشت: در مجموع تعداد معاملات مسکن در خرداد نسبت به اردیبهشت پیشرفت خوبی داشته است اما زمانی می‌توان گفت از رکود خارج شده‌‌ایم که به جای ۱۵ هزار معامله مسکن، ۳۸ هزار قرارداد انجام شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©