کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۹۱۲۳
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۶۷۸
۱۳۹۴/۰۳/۲۳

پیشرفت معاملات مسکن در خرداد نسبت به اردیبهشت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اتحادیه املاک، حسام عقبایی گفت: در 12 روز اول خرداد در تهران 6 هزار و 873 مبایعه نامه منعقد شده است و در اردیبهشت امسال کل رقم مبایعه نامه در شهر تهران به 15 هزار و 572 قرارداد و در کل کشور به 91 هزار و 493 مبایعه نامه رسید.

وی با اشاره به وجود 11 هزار مشاور املاک در تهران، اظهار داشت: بطور میانگین روزانه بین 15 تا 20 پروانه کسب برای بنگاه املاک صادر می‌شود اما در مجموع نسبت به سال‌های گذشته افزایش تعداد مشاوران املاک را نداشتیم زیرا به همان اندازه هم پروانه کسب باطل شده و مشاوران املاک کار خود را تعطیل کردند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، رکود بازار مسکن را از عوامل تعطیلی مشاوران املاک دانست و افزود: در 7 سال گذشته میانگین بنگاه‌های املاک فعال در تهران بین 11 تا 12 هزار بنگاه بوده و با وجود ثبت روزانه بنگاه‌های جدید، این رقم تغییری نداشته است.

عقبایی با تاکید بر دریافت کد رهگیری در معاملات مسکن، اظهار داشت: در مجموع تعداد معاملات مسکن در خرداد نسبت به اردیبهشت پیشرفت خوبی داشته است اما زمانی می‌توان گفت از رکود خارج شده‌‌ایم که به جای 15 هزار معامله مسکن، 38 هزار قرارداد انجام شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©