کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۲۷۹
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۷۳۳
۱۳۹۴/۰۴/۲۰

مجلس قانون پیش‌فروش ساختمان را سریع‌تر رسیدگی کند

حسام عقبایی -در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به خلاء قانونی، امکان تنظیم قراردادهای پیش‌فروش وجود ندارد. لذا از مجلس درخواست می‌کنیم قانون پیش‌فروش ساختمان را که در حال بررسی است با سرعت بیشتری پی‌گیری کنند.

وی افزود: با توجه به این‌که مشاوران املاک، قرارداهای خرید و فروش را انجام می‌دهند، تفسیر ما این است که این افراد می‌توانند پیش‌نویس پیش‌فروش را تنظیم کنند.

عقبایی با بیان این‌که در حال حاضر آیین‌نامه اجرایی پیش‌فروش نوشته و ابلاغ شده، گفت: این آیین‌نامه در حال حاضر قابلیت اجرایی ندارد؛ چرا که هنوز قوانین آن تصویب نشده و در حال حاضر برای افرادی که می‌خواهند خانه پیش‌خرید کنند امکان تنظیم قرارداد یپیش فروش وجود ندارد.

به گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری، هم‌اکنون بحث شناسنامه فنی واحد پیش‌فروشی و بحث بیمه پیش‌فروش مطرح است. عملا این موضوع قفل شده و مردم در بلاتکلیفی بین دفاتر مشاوران املاک و دفاتر اسناد سردرگم هستند؛ چرا که مساله‌ی پیش‌فروش از شناسنامه فنی واحدی برخوردار نیست.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©