کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۹۷
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۴۰۰
۱۳۹۴/۰۵/۱۷

جلوگیری از ورود بانک ها به بازار مسکن/ پایان شهریور، ثبات به بازار اجاره بر می گردد

حسام عقبایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به کاهش تقاضا در تیرماه به دلیل همزمانی ماه رمضان با این ماه، اظهار کرد:‌ میانگین نرخ تورم مسکن 10 درصد است که البته این نرخ در برخی از مناطق کمتر از 10 درصد و در برخی از مناطق به 20 درصد هم رسیده است.

وی ادامه داد:یکی از عوامل دخیل در نرخ گذاری بازار مسکن میزان عرضه و تقاضا است که  تا پایان شهریور ماه با کاهش تقاضا در این بازار نرخ اجاره هم کاهش می یابد و در حال حاضر هم بازار در دست کنترل است.

عقبایی در پاسخ به این سوال که چه راهکاری می تواند در بازه زمانی کوتاه از عمق رکود بازار مسکن بکاهد،‌ گفت:‌ از مهم ترین حوزه هایی در این بازار تاثیر گذار هستند حوزه بانکداری است که نیاز به مدیریت جدی دارد.

وی ادامه داد: معتقدم دولت هر چه سریعتر باید نسبت به ورود هلدینگ های ساختمانی متعلق به بانک ها به بازار مسکن ورود کنند و باید ساز و کاری ایجاد شود که بانک ها از انبوه سازان حمایت کنند ونه خودشان به طور مستقیم وارد این حوزه شوند.

رییس اتحادیه املاک گفت:‌از دیگر راهکارهای تاثیر گذار تشویق به تولید است و معتقدم دولت همزمان با اینکه طرف تقاضا را تقویت می کند باید مشوق هایی را هم برای طرف عرضه و انبوه سازان در نظر بگیرد و تسهیلاتی را در اختیار تولید قرار دهد.        

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©