کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۶۶۶
بازدید دیروز: ۲۹۰۵
بازدید کل: ۶۵۳۴۱۹۰
۱۳۹۴/۰۵/۲۱

بازار مسکن از رکود خارج می شود؟

حسام عقبایی، نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران و یکی از مشاوران املاک درمورد وضعیت این روزهای بازار مسکن معتقد است که به دلیل اینکه قدرت خرید متقاضیان مسکن پایین است و به دلیل اینکه قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است متقاضیان تصور می‌کنند که قیمت مسکن بالا رفته است.

عقبایی گفت: امیدورایم امسال رونق به بازار مسکن بازگردد چرا که بخش مسکن می‌تواند به طور مستقیم 150 فرصت شغلی ایجاد کند. او در ادامه اظهار کرد: پرداخت وام‌های تعیین شده باعث خروج مسکن از رکود و بالا رفتن قدرت خرید می‌شود اما قیمت مسکن را بالا نخواهد برد. از سوی دیگر پرداخت وام 60 میلیونی و 80 میلیونی می‌تواند قدرت خرید متقاضیان مسکن را بالا ببرد، به این شرط که اقساط آن بالا نباشد.

رییس کمیسیون تخصصی ادامه داد: بالا رفتن قیمت مسکن به خاطر پرداخت این وام‌ها نیست بلکه افزایش قیمت مسکن به خاطر بالا رفتن هزینه‌های ساخت مثل عوارض شهرداری، بیمه، مصالح ساختمانی و حقوق کارگران است. او درمورد تاثیر مذاکرات بر قیمت مسکن و بازار گفت: نه تنها بازار مسکن بلکه سایر بخش‌های اقتصادی شاهد رونق می‌شود چرا که وقتی ثبات به اقتصاد کشور بازگردد بازار مسکن نیز جلوتر از سایر بخش‌ها از این ثبات امنیت اقتصادی پیروی خواهد کرد.

 عقبایی درخصوص خروج از رکود بازار مسکن گفت: همواره خروج از رکود و شروع رونق مسکن حدودا شش ماه پس از ایجاد رونق در کل اقتصاد ایران بوده بنابراین به دلیل عدم انتظار رشد اقتصادی بالا در سال آینده، نمی‌توان به خروج بخش مسکن از رکود خوشبین بود. از سوی دیگر در مورد قیمت‌ها نیز افزایش چندانی روی نخواهد داد و با توجه به افزایش اندک تورم، افزایش قیمت مصالح و دستمزد حتی کمتر از نرخ تورم سال آینده خواهد بود. بنابراین جهش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد. و تنها به دلیل رشد اندک مصالح و دستمزدها، افزایش قیمتی به همان نسبت در ساختمان پیش‌بینی می‌شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©