کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۰۷۴
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۱۹۰
۱۳۹۴/۰۶/۰۲

رونق بازار مسکن افزایش قیمت به همراه ندارد

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا حسام عقبایی ، تجربه 20 ساله روند بازار مسکن ایران را مورد اشاره قرار داد و افزود: این تجربه بیانگر آن است که قاعدتا می بایست از رکود خارج شویم.
وی با بیان آنکه حدود یک هزار و 200 شغل وابسته به بازار مسکن است که رکود این بازار آنها را نیز تحت تاثیر قرار داده، تاکید کرد: سال گذشته به دولت پیشنهاد داده ایم تا در اجرای سیاست خروج از رکود ابتدا به خروج بازار مسکن توجه کند و سپس برنامه های دیگر اجرایی گردد که مورد توجه دولت واقع نشد.
عقبایی گفت: اکنون نوبت آن است که بازار مسکن از رکود خارج شود و با خود رونق در سایر بخش هایی که به این صنعت وابسته هستند را فراهم کند تا موجب افزایش درآمد ملی شود.
رییس اتحادیه مشاوران املاک نحوه خروج از رکود را مهم عنوان و تصریح کرد: برای خروج از رکود حاکم بر این بخش باید چند کار همزمان با یکدیگر انجام شود تا نتیجه ایجاد شده در همه بخش ها آثار خوب و یکسانی داشته باشد.
وی اولین گام دراین خصوص را افزایش قدرت خرید مردم و ارائه تسهیلات خرید دانست و افزود: گرچه تسهیلات بانکی برای این منظور در نظر گرفته شده اما آغاز آن از سال 1395 است و برای امسال باید کار دیگری انجام داد.
عقبایی گام دوم را توجه به بخش تولید مسکن و بخش خصوصی ارزیابی کرد و گفت: دولت باید با پرداخت تسهیلات با نرخ بازدهی کم این بخش را برای تولید مسکن تشویق کرده و به حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات ساخت بپردازد.
این کارشناس حوزه مسکن، عملیاتی شدن هرچه سریعتر برنامه جامع دولت که مانع از پراکنده کاری دستگاه های مختلف اجرایی می شود را خواستار شد و گفت: عملیاتی شدن این برنامه کمک بسیار خوبی برای سازندگان مسکن است و آنان را ازمراجعه به تصمیمات مختلف دستگاه های اجرایی معاف کرده و از یک سیاست خاص تدوین شده پیروی خواهند کرد.
وی مهمترین گام را برای رونق بازار مسکن جلوگیری از سیاست های سوداگرانه بانک ها دانست و تاکید کرد: همانگونه که دولت نیز تاکید کرده بانک ها باید از بنگاهداری خارج شوند زیرا این کار باعث خواهد شد بازار مسکن به صاحبان اصلی آن بازگشته و سیاست های سودجویانه بانک ها آرامش آن را برهم نریزند و موجب افزایش قیمت ها نشوند.
به گفته عقبایی اجرایی شدن این گام ها توام و همزمان باهم به رونق درست و منطقی بازارمسکن منجر خواهد شد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان آنکه رونق در بازارمسکن افزایش قیمت در این بخش را به دنبال نخواهد داشت، تاکید کرد: موج سرمایه گذاری سودجویانه در این بخش حضور ندارد که افزایش قیمت ایجاد کند. 

 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©