کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۲۰۱
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۶۵۵
۱۳۹۴/۰۷/۰۴

دریافت مالیات غیرکارشناسی سازندگان مسکن را ورشکست می کند

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران،حسام عقبایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در صورتی که بازار خرید و فروش مسکن از رکود خارج شود، سازندگان و تولیدکنندگان در حوزه ساخت و ساز مالیات بیشتری را پرداخت می کنند.
وی با بیان اینکه در شرایط رکود بازار مسکن مخالف فشار بیشتر به سازندگان هستیم، گفت: با این حال اگر سازندگان مسکن در کشور درآمدی داشته باشند باید مالیات خود را پراخت کنند.

رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران از فعالیت فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز انتقاد کرد و افزود: نباید در حوزه ساخت و ساز افراد فاقد صلاحیت فعال شوند، اما تمام اقشار جامعه می توانند سرمایه های خود را وارد حوزه ساخت و ساز مسکن کنند.
عقبایی اظهار داشت: ورود سرمایه بیشتر به حوزه مسکن، صنعت ساختمان سازی را رونق می بخشد، اما باید سازندگان متخصص و با صلاحیت در حوزه ساختمان سازی کشور فعال شوند.
وی تاکید کرد: ما نباید ورود سرمایه گذاری را به بازار مسکن ببندیم و تمام اقشار جامعه می توانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، اما تنها افرادی می توانند ساختمان ساز شوند که عضو سازمان نظام مهندسی و سایر نهادهای ذیصلاح باشند.

عقبایی تصریح کرد: سازمان های نظام مهندسی و سایر نهادهای مرتبط باید از فعالیت افراد غیرمتخصص و فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز جلوگیری کنند، زیرا آنها مسئولیت فنی دارند و مسکن مستقیما با جان و مال مردم در ارتباط است.

وی در خصوص قیمت مسکن نیز، گفت: تا پایان سال جاری شاهد افزایش قیمت مسکن در کشور نخواهیم بود لذا ایجاد توازن در عرضه و تقاضا در کنترل قیمت مسکن نقش مهمی ایفا می کند و دریافت مالیات از خانه های خالی نقش بازدارنده ای در سوداگری مسکن خواهد داشت.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©