کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۹۷۰
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۰۸۶
۱۳۹۴/۰۹/۲۸

سیاست بانک مسکن باید تغیر کند

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران، حسام عقبائی رئیس این اتحادیه در خصوص فروش اقساطی مسکن  گفت :  تامین مسکن مردم طبق قانون اساسی وظیفه دولت است و دولت موظف است تا با طراحی و اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت تامین و توسعه مسکن  فعالیت کند. اما متاسفانه برخی از سیاست های بانکی در ایران  جزو عوامل بازدارنده  توسعه یافتگی مسکن در ایران هستند. بانک مسکن به جای توسعه مسکن در ایران از طریق مسکن کار تجاری می کند . 

وی همچنین در خصوص نرخ سود بانکی تسهیلات خرید مسکن گفت :  در هیچ جای دنیا بانک ها برای تسهیلات خرید مسکن از مردم  25 تا 30 درصد سود نمی گیرند . نگاه تجاری بانک مسکن   سبب شد تا در هر خرید و فروش او بیشترین سود را داشته باشد .  نرخ سود بانک مسکن نه تنها عامل  رونق نیست بلکه باعث افزایش قیمت تمام شده واحد مسکونی می شود.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک در باره نرخ کارمزد فروش اقساطی گفت : انبوه ساز با سرمایه خود مجتمعی را می سازد و  مازاد تولید را می خواهد در اقساط کوتاه مدت با سود نرخ تورمی به مصرف کننده بفروشد . بانک مسکن برای ضمانت پرداخت اقساط پنج درصد کارمزد می خواهد . چرا بانک مسکن برای ضمانت باید 5 درصد از مردم  کارمزد بگیرد . آیا جز این است که این کارمزد را باید خریدار بپردازد .  تا زمانی که سیاست بانکی  سیاست تجارت محور باشد مسکن در ایران  توسعه نمی یابد.

 

رییس اتحادیه املاک گفت : ما با فروش اقساطی موافقیم اما با نگاه تجاری بانک مخالفیم بانک مسکن باید شرایط را برای خرید تسهیل کند نه این که  شرایط خرید مسکن را با سود های کلان خود دشوارتر کند. در فروش اقساطی ، بانک مسکن برای ضمانت پرداخت اقساط ورود کرده است آیا باید برای ضمانت از مردم 5 درصد کارمزد بگیرد ؟ 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©