کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۹۵۶
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۰۷۲
۱۳۹۴/۱۲/۱۵

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور عنوان کرد؛ 95، سال رونق بازار مسکن

حسام عقبایی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار تسهیلات 40، 60 و 80 میلیون تومانی به 160، 120 و 80 میلیون تومانی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به خانه اولی ها افزایش یافت، افزود: این مصوبه رقم وام صندوق پس انداز مسکن یکم را در شهر تهران به میزان دو برابر افزایش داد و در سایر شهرها هم افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افزایش وام مسکن فرصت مناسبی برای خروج این بازار از رکود است، تصریح کرد: اختصاص وام به هریک از زوجین فرصت خوبی را فراهم می‌کند ضمن آنکه سود ۱۴ درصدی و کاهش این سود بسیار به رونق بازار مسکن کمک می کند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با تاکید بر اینکه امیدواریم رقم سود کاهش بیشتری یابد، افزود: اتفاق دیگری که افتاد این بود که رقم وام حساب ممتاز مسکن افزایش یافت که این هم یک اقدام خوب و موثر برای خروج از رکود مسکن است. همچنین با پرداخت تسهیلات بدون سپرده هم موافقت شده است که این تسهیلات می‌تواند تاثیر زیادی را در خانه دار شدن متقاضیان داشته باشد که البته سود آن را ۲۰ درصد در نظر گرفتند که کاهش آن نقش زیادی را بر بازار مسکن دارد.

عقبایی با تاکید بر اینکه افزایش ارقام وام مسکن تاثیر زیادی را بر متقاضیان طبقه متوسط و رو به پایین جامعه دارد، اظهار کرد: اگر رقم سود تسهیلات کاهش پیدا کند امکان حضور افراد بیشتری در بازار مسکن را فراهم می کند. ضمن آنکه این تسهیلات یکی از راهکارهای اساسی برای خروج از رکود است.

وی رکود دو سال اخیر را در ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم با این مصوبه در شش ماهه ابتدای سال ۹۵ شاهد رشد خوبی در بخش مسکن باشیم و این بازار به تدریج از رکود خارج شود. البته تا پیش از این هم پیش‌بینی می‌شد که در نیمه دوم سال ۹۵ رونق داشته باشیم اما با این مصوبه به شش ماهه ابتدای سال آینده هم می توان امیدوار بود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©