کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۹۷۸
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۰۹۴
۱۳۹۴/۱۲/۱۵

حضوررئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری/بانک ها به فکر منافع خود هستند

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه ما در مجموع موافق افزایش تسهیلات بانکی برای شرایط فعلی اقتصاد کشور هستیم گفت: اعتقاد ما بر این است که در چنین شرایط اقتصادی کشور ما نمی توانیم با یک فرمول مشکل مسکن را رفع کنیم لذا باید از روش های مختلفی برای حل معضل مسکن گام برداریم. به دلیل این که این نیاز انباشته شده یک دولت نخواهد توانست آن را حل و فصل کند.

حسام عقبائی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور تاکید کرد: این تسهیلات در شرایط فعلی اقتصاد برای خروج از رکود کمک خواهد کرد هر چند شمولیت آن شامل همه متقاضیان مسکن نبوده است.

وی در ادامه برنامه با اشاره به این که باید در سیاست های پولی بازنگری کرد گفت: عدم ارائه تسهیلات از موجبات کنترل مسکن نیست لذا باید دید که تسهیلات را با چه ساختاری می توان ارائه کرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با اشاره به این که باید بتوانیم برای 12 سال دیگر به توازن در عرضه و تقاضا دست یابیم افزود: باید طرح های دیگری را رونمایی کرد که از جمله این طرح ها به مسکن امید و مسکن اجتماعی اشاره کرد که مذاکراتش انجام شده است لذا اکنون موقع رونمایی طرح است.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا این تسهیلات به درد پولدارها می خورد گفت: متاسفانه سیستم بانکی کشورمان وظایف خود را انجام نمی دهد به طوری که بانک ها به فکر منافع خود هستند.

عقبائی با اشاره به بسته خروج از رکود مسکن به عنوان دومین بسته پیشنهادی دولت در این حوزه اظهار داشت: باید تمرکز بانک ها نسبت به تسهیلات بانکی به گونه ای دیگر باشد به طوری که باید تسهیلات این طرح ها زیر دو رقم باشد تا مردم بتوانند استفاده کنند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©