کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۸
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۴۳۱
۱۳۹۴/۱۲/۲۵

پیام نوروزی نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور

بار دیگر نوروزی که می شناختمش از راه رسیده است. زمانه جشن مردمان از نو شدگی... و پرهیز دادن خلایق از یاس و اندوه... و دویدنی به شتاب برای رسیدن به امید و بالندگی.

باور من این است که دیگر نمی شود سال نو را در قالبهای ادبی مرسوم تبریک گفت و مانند انجام وظیفه ای که هر ساله ، بسیاری به انجام می رسانند، عمل کرد.... اینبار می خواهم بنویسم که در این خانه و سرای نو، نوروزتان همواره نوروز باد!

فراموش نمی کنم که رهبرم فرمود: عید نوروز یک عید شرقی و حامل ارزشهای برجسته و ممتازی است. در واقع عید نوروز یک نماد است؛ نماد نوآوری و طراوت و جوانی و نشاط، همچنین نماد مهربانی و محبت به یکدیگر، سرکشیِ برادران از یکدیگر، محبت خانواده‌های خویشاوند به یکدیگر، محکم کردن روابط دوستی و مهربانی میان دوستان، آشنایان و زدودن کینه‌ها؛ چون بهار مظهر طراوت است، مظهر نشاط است و همه‌ی این معانی در واقع در بهار وجود دارد. و این یک امتیاز است برای ملتهای ما که نوروز را آغاز سال نوِ خودشان قرار دادند، مبدأ تاریخ قرار دادند؛ به خاطر اینکه حامل این معانی برجسته است.

فراموش نمی کنم که رهبرم فرمود: این جشن یک جشن ملی است؛ جزو اعیاد دینی نیست؛ لکن از سوی بزرگان شرع مقدس ما هم، نوروز مورد تأیید قرار گرفته. ما روایات متعددی داریم که در آنها از نوروز تجلیل شده و روز نوروز گرامی داشته شده. این موجب شده است که نوروز وسیله‌ای بشود برای اظهار عبودیت انسانها در مقابل پروردگار و تواضع ما در مقابل پروردگار. در واقع فرصتی است برای اینکه انسان دل خود را با یاد خدا هم طراوت ببخشد.

فراموش نمی کنم که رهبرم فرمود: در این دعائی که در آغاز هر سال، در هنگام تحویل، همه میخوانیم، این فِقره جالب توجه است که میفرماید: «حوّل حالنا الی احسن الحال». نمی‌فرماید ما را به روز نیکی، حال نیکی برسان؛ به پروردگار عرض میکند ما را به بهترین حالها، به بهترین روزها، به بهترین وضعیتها برسان. همت والای انسان مسلمان همین است که در همه‌ی عرصه‌ها به بهترین‌ها دست پیدا کند.

می خواهم به تاسی از تفسیر مولایم ، بهترینها را برایتان بخواهم و بخوانم و بنویسم... خدایا سال نو را بهترین سالهایمان گردان . بهترین آرزوهایمان را محقق کن و بهترین گشایش ها را در برابرمان قرار ده.آمین یا رب العالمین.

حسام عقبائی

 نماینده رئیس اتاق اصناف ایران درکمیسیون تخصصی املاک کشور

و رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©