کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۲۹
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۳۴۵
۱۳۹۵/۰۳/۱۲

آمادگی ۹۰درصد فروشندگان برای عرضه مسکن با قیمت واقعی

حسام عقبایی با اشاره به اینکه حضور سرمایه‌گذار در بخش مسکن باید توجیه داشته باشد، گفت: سرمایه گذاران و سازندگان حوزه ساخت‌وساز برای آنکه بتوانند وارد بافت فرسوده شوند باید زمین  و تسهیلات دیربازده در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید نظارت لازم برای تولید سازه ماندگار و پایدار از سوی دولت صورت گیرد، افزود: علاوه بر این باید فرصت‌های لازم داده شود، در این صورت می‌توان تکلیف کرد که “خانه، فلان قیمت فروخته شود”.

وی یادآور شد: برای کنترل قیمت مسکن، دولت باید زمین را در اختیار پیمانکار قرار دهد و مثلاً یک قرارداد ۱۰ساله امضا شده و تولید مسکن صورت گیرد، پس از آن مسکن استیجاری در اختیار طبقات مورد نظر جامعه با افزایش سالانه ۲درصدی اجاره‌بها قرار  گیرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه دولت پس از ۱۰ سال واحدها را به سازنده واگذار کند، ادامه داد: دولت در این حوزه باید تأکید کند به‌گونه‌ای سازه ساخته شود که پس از ۱۰ سال کلنگی نشود.

عقبایی همچنین با ابراز اینکه هم‌اکنون بسیاری از سازه‌ها در تهران ۵۰ سال عمر دارند و قیمت آنها با آپارتمان نو برابر است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد فروشندگانی که الآن واحدهای مسکونی را عرضه می‌کنند، این آمادگی را دارند که تولیدات خود را با قیمت واقعی (که الآن مسکن به آن رسیده) به فروش برسانند.


 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©