کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۹۰۹
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۴۶۴
۱۳۹۵/۰۳/۱۶

خروج بازار مسکن از رکود پس از تجربه دوره "پیش رونق"

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو پروسه تغییر قیمت ها در بازار مسکن را پروسه ای زمان بر دانست و عنوان داشت: باید در شش ماه نخست سال 95، فرصت پیش رونق را تجربه کنیم که به فاز نخست خروج از رکود می انجامد. تصور من این است که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و قیمت ها نخواهیم بود.

وی افزود: در شش ماه دوم نیز با توجه به وضعیت بازار مسکن که بازاری مقاوم است و برخلاف دیگر بازارها که به شدت اثرپذیر هستند، ورود و هجوم نقدینگی کوتاه مدت نیست اتفاقی رخ نخواهد داد. در واقع در شش ماه دوم نیز تورمی که بتواند مردم ما را دچار نگرانی کند تا قدرت خرید کاهش پیدا کند، رخ نخواهد داد.

عضو کانون سراسری انجمن انبوه سازان نیز با انتقاد از طرح فروش اقساطی مسکن این طرح را با ضرب المثل با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود، مقایسه کرد و ادامه داد: وظایفی که مدیران اقتصادی دولت در رابطه با مسکن باید انجام دهند در کل دنیا اصل ساده ای است؛ مسکن به عنوان سد شکن اقتصاد و تورم از مشوق هایی برخوردار می شود ولی در کشورمان این موضوع انجام نمی شود. اگر به تمام مصوبات در این حوزه نگاه کنیم، مشاهده می کنیم وضعیت مان بلاتکلیف است، زیرا افراد نمی دانند خانه بخرند یا نخرند و سرمایه گذاری کنند یا سرمایه گذاری نکنند.

سلطانی تصریح کرد: کاری که آقای آخوندی باید انجام می داد و انجام نداد، این بود که باید صنعت اجاره داری را در ارتباط با بخش خصوصی انجام دهد، موضوعی که در دنیا به عنوان یک صنعت درآمدزا مطرح است. اگر بتوانیم اجاره را تعدیل کنیم و بالا نبریم، تاثیر زیادی بر خرید و فروش مسکن خواهد گذاشت.

وی به قانون اجاره داری در طرح ساماندهی مسکن اشاره داشت و عنوان کرد: دولت زمین را نمی فروشد و سازنده زمین را می سازد و بعد پولش را می دهد. سازنده نیز موظف است پنج سال به اقشار نیازمند اجاره دهد. این اولین کاری است که باید انجام شود و مشخص نیست چرا انجام نمی شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©