کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۲۷
بازدید دیروز: ۲۵۰۸
بازدید کل: ۵۰۷۲۱۴۸
۱۳۹۵/۰۳/۱۶

مردم نگران افزایش قیمت مسکن نباشند/ مسکن تا اواسط سال 96 گران نمی‌شود

حسام عقبایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که  کاهش نرخ سود  بانکی و ورود تقاضاهای جدید به بازار مسکن می‌تواند اثر تورمی داشته باشد، اظهار داشت: بازار مسکن مانند بازار ارز و طلا بازار یک شبه نیست و یک بازار زمان بر است و تاثیرپذیری آن در مدت زمان طولانی تری خود را نشان می دهد و از آنجایی بعد از سال 92 شاهد رکود سنگین در بازار بودیم بنابراین اثر ورود سرمایه های جدید در حدی نیست که دغدغه افزایش قیمت ها را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه منتظر سونامی افزایش قیمت ها در بازار مسکن نیستیم، گفت: در سال 95 افزایش قیمت مسکن پیش بینی نمی شود

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که وضعیت بازار اجاره را تا پایان شهریور ماه چگونه ارزیابی می کنید، گفت: اجاره بها تابعی از قیمت مسکن است و با توجه به اینکه قیمت مسکن در سال 95 نسبت به سال 94 هیچ گونه افزایشی را نداشته بنابراین پیش بینی ما این است که اجاره بها هم در سال جاری  تا پایان شهریورماه ثبات نسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: کارشناسی ما این است که اجاره بها در سال 95همان اجاره بهای سال گذشته است و بازار امسال یک بازار بی تلاطمی خواهد بود البته اجاره بها را با نرخ تورم عمومی یا سود بانکی  مقایسه می کنند که بازار اجاره در حال حاضر شرایط این تطبیق را ندارد چراکه درآمد مستاجران قابل رقابت با تورم و سود بانکی نیست.

عقبایی با بیان اینکه  می توان گفت که بازار مسکن در حال حاضر وارد فاز پیش رونق شده است، درباره دلایل این رونق نسبی گفت: نمی توان نگاه تک بعدی به بازار مسکن داشت و گفت که تنها یک عامل باعث افزایش معاملات مسکن شده است. معتقدم عوامل متعددی منجر به افزایش معاملات شده از جمله ارائه تسهیلات خرید مسکن و هم اینکه دوره این رکود سنگین هم به سر آمده بود.

وی با بیان اینکه مردم نگران افزایش قیمت ها در بازار مسکن نباشند، تاکید کرد: به مردم این اطمینان را می دهم که در حوزه اجاره که مهم ترین فصل این بازار تا پایان شهریور ماه است، دغدغه افزایش قیمت ها را نداشته باشند چراکه ظرفیت اجاره بها وجود ندارد و قطعا با مشاوران املاکی که به سوداگری در این بازار دامن می زنند برخورد خواهد شد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک افزود: در بازار خرید و فروش مسکن هم ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد چراکه در سال های قبل یعنی ابتدای سال 90 آنقدر افزایش قیمت به صورت غیر متعارف در این بازار اعمال شد و از سوی دیگر در سال های رکود مسکن توانست به قیمت واقعی برسد البته هنوز در برخی از مناطق قیمت ها هنوز با قیمت واقعی فاصله دارد اما در مجموع در این حوزه هم ثبات نسبی پا برجا خواهد بود.

وی با اشاره به راه های جلوگیری از سوداگری و سفته بازی در دوران رونق، گفت: معتقدم حتی با ورود تقاضاهای جدید به بازار مسکن در دوره رونق تا پایان سال جاری افزایش قیمت نخواهیم داشت. معتقدم با توجه به رکود سه ساله مسکن تا اواسط سال 96 افزایش قیمت در بازار مسکن نخواهیم داشت اما پس از آن برای جلوگیری از افزایش قیمت های نامتعارف و سوداگری باید انگیزه ساخت و ساز  و تولید را در بین سازندگان افزایش دهیم.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©