کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۱۳۳
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۵۸۷
۱۳۹۳/۰۲/۰۴

نخستين جلسه دبيرخانه مسكن اجتماعي تشكيل شد

به گزارش خبرنگار مهر، دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان اعلام كرد: نظر به اهميت حمايت از اقشار كم درآمد در تأمين مسكن و لزوم حمايت دولت از اين اقشار، برنامه مسكن اجتماعي به عنوان يكي از برنامه هاي حمايتي بخش مسكن، در دستور كار وزارت راه و شهرسازي قرار گرفت و نخستين جلسه دبيرخانه "برنامه مسكن اجتماعي" با رياست مظاهريان معاون مسكن و ساختمان برگزار شد.

در اين جلسه علاوه بر حضور تعدادي از معاونين و مشاوران وزير ، مديران و كارشناسان دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسكن، تعدادي از اساتيد برجسته دانشگاهي در حوزه هاي اقتصاد، شهرسازي، جامعه شناسي و ... حضور يافتند و به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

در اين جلسه به الزامات كلي مسكن اجتماعي از جمله جلوگيري از تمركز فقر، هماهنگي با طرح جامع مسكن، توانمندي سازي خانوارهاي نيازمند، استفاده از پتانسيل بافت فرسوده، ايجاد ذخيره مناسب مسكن براي مواقع و شرايط خاص، شكل گيري شوراي سياست گذاري متشكل از نيروهاي دانشگاهي و اجرايي و ... پرداخته شد.

همچنين مقرر شد جلسات بعد به صورت كميته هاي تخصصي و با طبقه بندي مباحث حول نظام برنامه ريزي و سياست گذاري، نظام تأمين مالي، نظام اجرا، نظام ساخت و عرضه و نظام بهره برداري، پيگيري شود.

ذكر اين نكته ضروري است كه معاونت مسكن و ساختمان اعلام كرد: بر اساس نظر وزير راه و شهرسازي مسئوليت سياست گذاري، تدوين و ابلاغ سياست هاي مسكن اجتماعي بر عهده معاونت مسكن و ساختمان و وظيفه اجرا بر عهده بنياد مسكن انقلاب اسلامي قرار گرفته است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©