کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۱۵
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۴۱۸
۱۳۹۳/۰۲/۰۷

هاشمی: نظارت بر قیمت‌گذاری مصالح ساختمانی، جلوی افزایش قیمت مسکن را می‌گیرد

سیدمهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تغییر قیمت حامل‌های انرژی هم روی تولید مصالح ساختمانی تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت به لحاظ اینکه برای تولید مصالح ساختمانی انرژی قابل توجهی صرف می‌شود و هم از جهت حمل و نقل مصالح، افزایش قیمت حامل‌های انرژی می‌تواند در آن اثرگذار باشد و طبیعتا افزایش دستمزدها را هم در پی خواهد داشت. پس افزایش قیمت حامل‌های انرژی حداقل در این سه بخش روی قیمت ساختمان اثرگذار است.

وی افزود: مدیریت و نظارت دولت بر نحوه تولید و توزیع مصالح ساختمانی، قیمت‌گذاری آن، حفظ و ارتقای کیفیت مصالح می‌تواند در جهت جلوگیری از افزایش غیرمتعارف یا بی‌رویه قیمت تاثیر داشته باشد و به نظر می رسد دولت باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشد و شرایط را مدیریت کند چرا که اگر بتوانیم این افزایش قیمت را به نوعی مهار کنیم و جلوی افزایش‌های بی‌رویه مثل هزینه‌های دستمزد را بگیریم، می‌توان انتظار داشت که بازار مسکن افزایش غیرمتعارفی را شاهد نباشد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه افزایش هزینه‌های تولید مسکن دلیلی بر کاهش عرضه نیز خواهد شد، افزود: وقتی هزینه‌های ساخت مسکن بالا برود تولید مسکن هم با اختلال و کندی مواجه می‌شود درحالیکه با کاهش عرضه، تقاضا کاهش نمی‌یابد و همین موجب افزایش قیمت می‌شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدواریم دولت و به خصوص وزارت راه و شهرسازی، سازمان استاندارد و وزارت صنعت با هماهنگی و هم‌افزایی شرایطی را به وجود بیاورند که نه تنها تولید مسکن کند نشود بلکه شاهد رشد و افزایش تولید در این بخش باشیم.

وی بر لزوم نظارت دولت بر قیمت‌ها در حوزه مسکن نیز تاکید کرد و گفت: طبیعتا تا زمانی که ثبات بر بازار اقتصادی کشور حاکم نشود و قیمت‌ها تثبیت نشود نمی‌توانیم شرایط خوبی از نظر عرضه و تقاضای مسکن داشته باشیم.

هاشمی با انتقاد از بی‌توجهی‌های صورت گرفته در خصوص ایجاد ثبات قیمتی در بازار اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم بهتر بود افزایش قیمت‌ها پیش از سال 93 یا ابتدای سال اعمال می‌شد تا اینطور نباشد که در ابتدای سال تغییر قیمتی را شاهد باشیم و حالا مجددا افزایش قیمت حامل‌های انرژی مشکلاتی را ایجاد کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©