کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۶۵۲
بازدید دیروز: ۲۹۰۵
بازدید کل: ۶۵۳۴۱۷۶
۱۳۹۳/۰۲/۱۰

تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از بافت‌های تاریخی و فرسوده استان بوشهر با بیان اینکه چنین بافت‌هایی از لحاظ مادی و فرهنگی دارای اهمیت هستند، اظهار کرد: بافت‌های تاریخی از یک سو دارای خدمات زیربنایی لازم هستند و از سوی دیگر مردم نسبت به آنها حس تعلق تاریخی دارند.

وی افزود: احیای بافت‌های تاریخی علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی بسیار گسترده است، از نظر فرهنگی هم در راستای سیاستهای ملی قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه تا حد ممکن توسعه بخش مسکن باید درون بافت‌های تاریخی و قدیمی اتفاق بیفتد، تصریح کرد: در حال هماهنگی با بانک مرکزی برای اختصاص دادن مقدار زیادی از اعتبارات پیش‌بینی شده در بخش مسکن به نوسازی و بازسازی خانه های درون بافت های تاریخی هستیم.

وی ادامه داد: از نظر من سهم نوسازی بافت‌های تاریخی باید در برنامه جدید به طور حتم افزایش یابد.

آخوندی با تاکید بر لزوم بازگرداندن زندگی به بافت‌های تاریخی گفت: احیای چنین بافت‌هایی رویکرد اصلی وزارت راه و شهرسازی که مفهوم آن تملک اراضی و از نوساختن واحدها توسط دولت نیست بلکه باید زندگی را با توجه به ملزومات زندگی مدرن به بافت‌های تاریخی بازگردانید.

وی اظهار کرد: چنانچه زندگی به بافت‌های تاریخی بازگردد، بافت فرسوده به بخشی از زندگی شهری اقشار مختلف جامعه تبدیل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: بازگرداندن زندگی به بافتهای تاریخی به مفهوم بازگشت به ارزشهای معماری ایرانی – اسلامی و تطبیق آن با زندگی جدید است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی حدود 24 هزار هکتار بافت تاریخی در 400 شهر ایران شناسایی شده است و مساحت بافت‌های فرسوده کشور نیز به 77 هزار هکتار می رسد.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©