کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۹۵۸
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۰۷۴
۱۳۹۵/۰۵/۰۳

قانون جدید پیش فروش قابلیت اجرا ندارد

رییس اتحادیه املاک با بیان اینکه قانون جدید پیش فروش قابل اجرا نیست، گفت: این قانون دارای اشکالات جدی است و رسیدگی و اصلاح آن باید در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار بگیرد.

حسام عقبایی در گفت وگو با ایلنا درباره قانون جدید پیش فروش اظهار داشت:  طبق این قانون ملک مورد نیاز باید شناسنامه فنی داشته باشد. ملکی که شناسنامه فنی نداشته باشد امکان پیش فروش آن وجود ندارد. در حال حاضر هم برای واحدهای مسکونی یا تجاری شناسنامه‌ای صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه این قانون قابلیت اجرا ندارد و روی زمین مانده است، ادامه داد: معتقدم کمیسیون عمران مجلس باید رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

رییس اتحادیه املاک تاکید کرد: این قانون معاملات را قفل کرده است و نمی‌توان در حوزه پیش فروش معامله‌ای را انجام داد.

عقبایی با بیان اینکه دولت در تدوین این قانون نظر بخش خصوصی را جویا نشده است، گفت: این قانون نیاز به اصلاح دارد و باید برای اصلاح آن نظرات مشاوران املاک و بخش خصوصی فعال در حوزه ساخت و ساز شنیده و اعمال شود.

وی افزود: با توجه به رکود بازار مسکن،  قانون پیش‌فروش ساختمان می‌تواند رکود معاملات  را افزایش دهد و معتقدم این قانون از موانع خروج از رکود است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©