کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۵۷۹
بازدید دیروز: ۲۹۰۵
بازدید کل: ۶۵۳۴۱۰۳
۱۳۹۵/۰۵/۱۹

رشد معاملات مسکن در ۵ ماهه امسال

حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو در خصوص تداوم رکود در بازار مسکن گفت: انتظار داشتیم نمایندگان مجلس دهم سریعتر سیاست های پولی و بانکی را اصلاح کنند.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک با اعلام اینکه بازار مسکن فاز خروج از رکود را سپری می کند به دوران پیش رونق مسکن اشاره کرد و افزود: در اقتصادی که وابسته به نفت است، بازار مسکن دومین عامل در حوزه رشد اقتصادی است و دولت نیز در بسته اقتصادی به عامل دوم یعنی مسکن اشاره داشته ولی توفیقی در جهت عبور از رکود نداشتیم.

عقبایی گفت: دولت نتوانست طرح هایی که در بازار مسکن ایجاد رونق کند را تهیه نماید و در سال های 93 و 94 نیز شاهد کاهش صدور پروانه های ساختمانی بودیم.

وی همچنین از تاثیر اندک تسهیلات بانکی سخن گفت و ادامه داد:  اثرگذاری سیاست های دولت به گونه ای نبود که بتواند اقتصاد ایران را به تحرک وا دارد و مشاغلی که به حوزه مسکن ارتباط دارد، به تحرک وا داشته شوند.

عقبایی تصریح کرد: دولت باید در حوزه اصلاح شرایط پولی و بانکی گام بردارد که عامل اصلی در رونق بازار مسکن است و امیدوار بودیم با انتخاب نمایندگان جدید مجلس این طرح زودتر صورت گیرد و اصلاحیه سیاست های پولی و بانکی را به مجلس ارائه دهند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©