کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۳۴۶
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۹۶۰
۱۳۹۵/۰۵/۲۰

پرداخت جریمه راهی برای قانونی شدن زمین‌خواری شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس اتحادیه مشاوران املاک در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به زمین خواری های گسترده در شمال تهران اظهار کرد: مطمئنا خلأهای قانونی وجود دارد و مجلس باید قوانین پیشگرانه وضع کند.

حسام عقبایی تصریح کرد: یک اصل غیر قابل انکار این است که در نقاط زیادی از کشور شاهد تصرفات غیر قانونی در اراضی هستیم که جنگل ها، جلگه ها و اراضی ملی نیز مورد تصرف قرار می گیرد و حتی شخص مقام معظم رهبری در این حوزه ها ورود پیدا کردند.

وی با اشاره به مشکلات قانونی در کمیسیون ماده 100 ادامه داد: در حوزه تخلفات شهری و ارتفاعات و تصرفات برای کسب درآمد و رویکردهای مالی تنها به ارائه جرایم مالی بسنده می شود؛ افراد اراضی را تصرف و بعدا جرایم را پرداخت می کنند و رویکرد جرم انگارانه در فرهنگ عمومی ما وجود ندارد.

عقبایی با انتقاد از عدم وجود قوانین پیشگیرانه در حوزه تصرفات زیست محیطی گفت: مطمئنا خلأهای قانونی وجود دارد و با توجه به انتخاب نمایندگانی در کمیسیون کشاورزی، همگان می دانند این تصرفات چه تهدیدات زیست محیطی دارد و باید قوانینی وضع کنند که پیشگرانه عمل کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©