کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۴۴۱۹
بازدید دیروز: ۳۴۵۴
بازدید کل: ۴۷۸۹۹۶۸
۱۳۹۶/۰۳/۱۳

بخش مسکن با خروج کامل از رکود فاصله دارد/افزایش معاملات به معنی رشد قیمت مسکن و اجاره نیست

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک به نقل از خبرگزاری فارس حسام عقبایی  با اشاره به اینکه اگر چه رشد معاملات را در دو ماه گذشته شاهد بودیم گفت: برگزاری انتخابات و سپس آغاز ماه مبارک رمضان تا حدودی بر روند خرید و فروش مسکن تاثیر گذاشت.

وی افزود:به هر حال وقتی با این اتفاقات در بازار مسکن شاهد افزایش حجم معاملات مسکن می‌شویم می‌توان گفت که وارد دوره پیش رونق مسکن شده‌ایم چرا که مشاهده برخی فاکتورهای مثبت در بخش مسکن نشان می دهد بخش مسکن از دوره رکود وارد فاز پیش رونق شده است.

عقبایی خاطر نشان کرد: اکثر مشاوران املاک بر این باور هستند که قیمت‌ها در بخش مسکن از شرایط با ثباتی برخوردار است و از ابتدای سال هم افزایش قیمت رخ نداده است.

*مسکن با خروج کامل از رکود فاصله دارد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه مسکن با خروج کامل از رکود فاصله دارد گفت: شرایط در بخش مسکن به گونه‌ای نیست که افزایش خرید و فروش موجب رشد قیمت مسکن و اجاره‌بها شود.

عقبایی با اشاره به آغاز فصل جابجایی بخش مسکن تاکید کرد: تعداد معامله‌های خرید و فروش مسکن در سال‌های اخیر کاهش داشته اما در بخش اجاره شرایط به گونه‌ای پیش رفت که اجاره‌بها با افزایش همراه بود و بنابراین نتیجه می‌گیریم که وضعیت بخش اجاره با شرایط رکودی سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: نگاه مالکان به اجاره در این چند سال جنبه درآمدی داشته و حتی برخی از مالکان اجاره بهای ملک خود را با سود بانکی محاسبه می‌کردند؛ بنابراین این وضعیت در بخش مسکن باعث شد اجاره‌ها در این چند سال بر خلاف ثبات قیمت مسکن افزایش پیدا کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©