کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۶۹
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۳۸۵
۱۳۹۳/۰۲/۱۷

"خانه‌های کلنگی" افزایش قیمت نخواهد داشت/ 70 هزار هکتار "بافت فرسوده" در کشور

علیرضا خسروی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه خانه‌های کلنگی افزایش قیمت نخواهند داشت، افزود: خانه‌های کلنگی در مقایسه با ساختمان‌‌های جدید افزایش قیمت نخواهد داشت مگر اینکه در مکان مربوط به آن تغییراتی ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: امکان دارد این خانه‌ها با افت قیمت روبه‌رو شوند چون تملک خانه‌های قدیمی خیلی سخت است بنابراین صاحبان آن در ثبت اسناد و مسائل اداری با مشکل روبه‌رو می‌شوند.
 
وی عنوان کرد: شاید یکی از دلایلی که باعث عدم بازسازی بافت‌های فرسوده یا کندی ساخت‌وساز آن می‌شود، همین مسئله بحث تملک خانه‌های فرسوده است.
 
این نماینده مجلس عنوان کرد: هم اکنون بسیاری از شهرداری‌ها با این مشکل مواجه هستند که خانه‌های قدیمی در بافت‌های فرسوده مکانی برای معضلات اجتماعی است.
 
وی در ادامه اظهار داشت: به خاطر همین مشکلات،‌ نمی‌توان وارد این مکان‌ها شد و قانونی هم برای این مشکل وجود ندارد و در طرف مقابل قوه قضائیه هم از مالکین حمایت می‌کند و مالکیت را ارجح می‌داند.
 
وی تصریح کرد: به دلیل همین مشکلات، بسیاری از خانه‌های اطراف این مکان‌ها تخلیه می‌شود، در حال حاضر حدود 70 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور داریم و این زنگ خطری برای ما، هم از لحاظ اقتصادی و هم اجتماعی است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©