کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۷۸۱
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۳۳۶
۱۳۹۳/۰۲/۲۸

برگزاری نشست تخصصی ژئوماتیک در سازمان نقشه برداری

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران ؛نشست تخصصی برگزاری سومین همایش فنی و مهندسی ژئوماتیک برگزارشد.

در این نشست ریاست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران "مصطفی قلی خسروی" ، مدیر پروژه املاک و مستغلات احمدپور و مشاور حقوقی الماسی و آقایان صحرا نورد رئیس حوزه سازمان نقشه برداری و مهندس صفایی مدیر خدمات فنی و رشیدی مجد رئیس قسمت IT  و تسیه دبیر کارگروه مسکن و شهرسازی  حضور داشتند.

در ابتدا جلسه مصطفی قلی خسروی با تشکر و قدرانی از مسئولان سازمان نقشه برداری برای برنامه ریزی های انجام شده بخاطر حضور کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور در این همایش ادامه داد:با توجه به نظر مثبت جناب آقای فراهانی ریاست اتاق اصناف ایران نسبت به این موضوع و پیگیری ایشان برای انجام هرچه سریع تر این پروژه میتوان اهمیت این موضوع را کاملاً درک کرد.

همچنین ریاست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران در خصوص همایش و اهمیت حضور در این همایش خاطر نشان کرد: در حال حاضر این نیاز به ثبت جانمایی در نقشه املاک کاملا محسوس است و این برنامه با ارائه جانمایی که از طرف سازمان نقشه برداری در مقیاس 1 . 2000  تهیه میشود و از ویژگی های زیادی برخودار است و به امید خداوند در آینده نه چندان دور در کنار مبایعه نامه و سند مالکیت ؛نقشه ملک هم در اختیار صاحیب خانه قرار میگیرد تا سندی برای راهنمایی و جایگاه ملک باشد.

در ادامه جلسه مهندس صحرا نورد با تعیین فرصتی یک ماهه برای تبادل اطلاعات و هم اندیشی  گفت:با توجه به اینکه این مسائله کاملا تخصصی است و باید تمام نیازهای این بستر و ساختار آن مورد بررسی قرار بگیرد و تا مشاوران املاک بتوانند در انجام معاملات نقشه و جانمایی ملک را هم در اختیار متعاملین قرار دهند.

مهندس تسیه هم در خصوص معرفی نقشه ژئوماتیک و فواید آن هم توضیح داد :مجموعه‌ایست از تخصص‌های مرتبط با جمع‌آوری، نگهداری، پردازش، بازیابی و توزیع داده‌های جغرافیایی که این دانش دستآورد پیشرفتهای دانش انفورماتیک در مهندسی نقشه برداری و علوم زمین است و اگر در معاملات مسکن از این نقشه ها استفاده شود مالک و مستاجر از محل دقیق ملک و جانمایی و قرارگیری در شرایط فوق را در اطلاعات خود خواهد داشت.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©