کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۱۸
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۳۳۴
۱۳۹۳/۰۲/۲۹

بانک ها بازار مسکن را خراب کردند

مصطفی قلی خسروی ، رئیس کمیسیون تخصصی املاک در خصوص دلایل بی رغبتی فعالان بخش ساخت و ساز به خبر آنلاین گفت: «در هر شرایط و هر زمانی سود ساخت و ساز جز بالاترین سودهای بازار است. از اینکه فعالان بخش ساخت و ساز رغبتی به ساخت مسکن ندارند دلیلش این است که دریچه های دیگری برای سرمایه گذاریشان باز شده است به طور مثال در بخش بورس سرمایه گذاری می کنند.»

وی افزود: « بانک ها عامل اصلی تورم هستند. زیرا اکثر بانک ها شرکت های ساخت و ساز دارند. بانک ها پول های مردم را میگیرند و ساخت و ساز ها را انجام می دهند. از نظر من یکی از راه های نجات رکود به وجود آمده سرمایه گذاری در بخش بورس است زیرا در این صورت دیگر وابسته سهام دار شدن در بانک ها نیستیم و می توانیم سهام دار بورس شویم و در کارهای بزرگ سرمایه گذاری کنیم. دلیل اصلی رکود در بازار مسکن  نیز همین بانک ها هستند زیرا قیمت ها را بالا می برند که خودشان بتوانند سرمایه گذاری کنند. به طوری که اگر بسیاری از این بانک ها را منع کنند که ساخت و سازی نداشته باشند به طور حتم خیلی از همین بانک ها ورشکست می شوند.»

 خسروی در خصوص پیش بینی بازار مسکن گفت:«ما همیشه امیدوار هستیم و نمی توانیم به تندی بگوییم که مردم دوست ندارند دیگر ساخت و ساز انجام دهند. نه به این صورت نیست چرا که ساخت و ساز هنوز هم سود خوبی دارد و در بازار هنوز هم حرف اول را می زند. ما محکوم به ساخت هستیم و در شرایط کمبود مسکن که وجود دارد تنها راه همین ساخت و ساز است.

دولت نیز در این راستا قطعا کمک می کند و مطمئن باشید روند بازار روند رو به رشد و خوبی خواهد بود. هنوز هم طبق آمارهای که در اختیار دارم از رکود شدید خبری نیست و از نظر من شرایط بازار مسکن هر روز بهتر از دیروزش خواهد بود. جوازهای که برای ساخت و ساز صادر شده است نشان دهنده این موضوع است که در سال 93 بازار مسکن رونق خواهد گرفت.

 

منبع:خبرآنلابن

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©