کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۳۲۲
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۷۷۶
۱۳۹۳/۰۲/۳۱

دیدار ریاست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک با ریاست ثبت احوال کشور

به گزارش روابط عمومی کمیسیون تخصصی مشاوران املاک، جلسه ای در سازمان ثبت احوال کشور با حضور دکتر محمد ناظمی اردکانی ریاست سازمان ثبت احوال کشور و مصطفی قلی خسروی ریاست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران و دکتر محسن کرمی معاون امور اسناد هویتی و مهندس حمید پارسائی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال و بهمن احمدپور مدیر سامانه املاک و مستغلات برگزار شد.

در ابتدا جلسه ریاست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران در خصوص ساماندهی مشاوران املاک با طرح کدرهگیری گفت :سال های بسیار قبل مشاوران املاک از ساماندهی مناسبی برخوردار نبودند اما با فعال شدن سامانه کد رهگیری که در ابتدا به نام طرح کاداکس بود این ساماندهی کلید خورد و سپس با راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای بهتر شد.
همچنین در ادامه مدیر سامانه املاک و مستغلات به نقض ها و مشکلات ابتدائی سامانه اشاره و گفت : هر چه میزان ارتباط  و تعاملات سامانه املاک با سازمان ثبت قوی تر باشد میزان رضایت در انجام  قراردادها در ثبت کد ملی صحیح و کد پستی بالاتر میرود و خدمات ارائه شده  به مردم هم گسترده تر میشود.

در ادامه جلسه هم قرار بر امضاء تفاهم نامه بین کمیسیون تخصصی املاک و ثبت احوال کشور با مفاد مشترک اشاره شد که معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال با تبریک به انجام فعالیت های موثر در سامانه املاک گفت:کارهای خوب را باید تشویق کنیم و میتوان کاملا لمس کرد که سامانه املاک کمک بزرگی برای انجام معاملات کرده است و باید فرصت ها را غنیمت بشماریم و تسهیلات لازم را در اختیار مردم قرار بدهیم . در حال حاضر 100 دستگاه به سازمان ثبت احوال کشور متصل هستند و این ارتباط هم میتواند در حریم امنیتی هم بیشتر شود تا هرگونه جعلی در کشور به صفر برسد.

هم چنین حمید پارسائی ادامه داد با توجه اینکه ماهیت کار آنلاین می باشد باید تمامی جوانب آن سنجیده شود و کار به مرحله عمل برسد.
دکتر محسن کرمی معاون امور اسناد هویتی با اشاره به صحبت های معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال  ادامه داد :هدف ما در سازمان مکانیزم شدن ارتباط و سرعت بخشیدن به خدمات رسانی است که با دولت الکترونیک هم سو شدن است و امیدواریم این مهم اتفاق بی افتد.
در پایان جلسه دکتر محمد ناظمی اردکانی ریاست سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به ماهیت کار و خدمت رسانی به مردم گفت:امضاء تفاهم نامه بین ثبت احوال و املاک مستغلات هم منافع مردم را در نظر دارد هم برای امنیت کشور و به روز شدن اطلاعات  بسیار مفید است و حاکمیت به فرد با اطلاعات درست دسترسی آسان دارد.

 

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©