کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۳۱۴
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۹۲۸
۱۳۹۳/۰۵/۱۹

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران : افزایش وام مسکن نقشی در گرانی ندارد

زمزمه های افزایش وام مسکن تقریبا 8 ماه پیش بود که توسط رئیس کل بانک مرکزی به گوش افکار عمومی رسید خبری که کلیات آن ذهن برخی از کارشناسان را به خود درگیر کرد و هر یک از کارشناسان در مورد مزایا و معایب این طرح اظهار نظر کردند. در این میان رئیس بانک مرکزی در خصوص احتمال افزایش سقف وام مسکن ابراز نگرانی کرد و گفت: «سقف وام مسکن افزایش نخواهد یافت » اما حالادر یک چرخش 180درجه ای پرداخت وام 80میلیونی در بانک مرکزی درحال تصویب است واین خبررا مسئولان وزارت راه وشهرسازی اعلام کردند تا نشان دهند درب همیشه روی یک پاشنه نمی چرخد.

در این رابطه "حسام عقبایی" نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی  مشاوران املاک اتاق اصناف ایران از طرح افزایش وام مسکن تا سقف 80 میلیون تومان ابراز خرسندی کرد و افزود: کلیات این طرح که با موافقت بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرارگرفته در رونق بازار مسکن تاثیر خواهد گذاشت اما این تاثیر به معنای افزایش قیمت مسکن نیست.

حسام عقبائی تاکید کرد:در کنار افزایش وام مسکن، دولت برنامه اخذ مالیات از ارزش افزوده قیمت مسکن را در دستور کار دارد که راه حل مناسبی برای ثبات بازار مسکن است.

وی با اشاره به این که افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه نخواهد داشت، تصریح کرد: برخی کارشناسان اقتصادی افزایش وام مسکن را به دید منفی می نگرند،این در حالی است که هدف مسئولین امر تنها سهولت خرید خانه برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه است.

 حسام عقبائی افزود: افزایش پوشش خرید خانه توسط  وام و تسهیلات بانکی یکی از گام های موثر در بازار مسکن به شمار می رود که در دراز مدت تاثیرات چشم گیر و امیدوار کننده ای در بازار مسکن بر جای خواهد گذاشت.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©