کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۶۰۶
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۷۹۸۷
۱۳۹۳/۰۵/۱۹

رئیس اتاق اصناف ایران: برنامه‌های راهبردی اتاق اصناف ایران تعریف شده است/بازسازی ارتباط اصناف

به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار افزود: برنامه‌های کوتاه مدت به ایجاد آرامش در بازار کمک می کند و همچنین بازسازی ارتباط اصناف با دولت و مجلس در جهت رفع موانع و تنگناها در دستور کار اتاق اصناف ایران قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در سال جاری توافقنامه مالیاتی اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی به میزان 4 درصد افزایش مالیاتی که اصناف نسبت توافق مالیاتی امسال رضایت داشتند.

فاضلی تصریح کرد:تشکیل کمیسیون‌های تخصصی به جای اتحادیه‌های کشوری با هدف تمرکز در ساماندهی اصناف، انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی به منظور اشتغال زنان سرپرست خانوار و جذب نیروهای علمی و تخصصی در اتاق اصناف از اقدامات موثر صورت گرفته در چند ماه اخیر است.

وی با تاکید بر برنامه‌ها و اهداف مهم اصناف اظهارکرد: هیات رییسه اتاق اصناف ایران از مهرماه آتی هر ماه در یک استان حضور خواهند یافت تا مسایل و مشکلات اصناف را در هر استان از نزدیک مورد بررسی قرار دهند، این موضوع باعث خواهد شد تا تحلیل اتاق اصناف از وضعیت اصناف به روز، دقیق و جامع باشد.

فاضلی خاطرنشان کرد: به منظور شناسایی توانمندی اصناف به خصوص در حوزه صادرات از شهریورماه و مقارن با ولادت امام رضا(ع)، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اصناف"تحت عنوان نمایشگاه راه ابریشم" در شهرمقدس مشهد برگزار خواهد شد و از آن پس در 31 استان کشور و نهایت در تهران نمایشگاههای مذکور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: دو نمایشگاه توانمندی اصناف با مشارکت اتاق بازرگانی هرات و اتاق اصناف ایران در هرات و اربیل عراق نیز در پاییز امسال برگزار خواهد شد.

فاضلی افزود: کمیته ویژه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظارت قایم مقام وزیرصنعت،معدن وتجارت (آقای خسرو تاج) به منظور اصلاح قانون نظام صنفی در بخش های مختلف تشکیل شده که از ضرورت عضویت اتاق اصناف در نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور،(اتاق اصناف اکنون فقط عضو شورای گفت‌وگو است)،است.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود:واگذاری امورصنفی به اتاق اصناف،برگشت سهم اصناف از وصولی جرایم واحدهای صنفی و تدوین آیین نامه ها از جمله برنامه های اتاق اصناف ایران است.

وی اظهارکرد:تشکیل کارگروه سه‌جانبه"اتاق اصناف،اتاق بازرگانی و اتاق تعاون "برای هم افزایی و توانمندی اقتصاد بخش خصوصی و ایجاد بستر لازم به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی کارامد و موثردر برنامه میان مدت علاوه بر پیگیری امورقبلی، مهمترین موضوع مورد توجه "آموزش" و "مقوله اجنماعی و فرهنگی" است.

فاضلی با بیان اینکه در این زمینه تا کنون تفاهم نامه برگزاری دوره های متنوع آموزشی با جهاد دانشگاهی منعقد شده است، افزود: همچنین با دانشگاه پیام نوربه منظور تحصیلات دانشگاهی بدون کنکور افراد صنفی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در آستانه انعقاد تفاهم نامه جامع هستیم.

وی خاطرنشان کرد:ایجاد باشگاه اصناف با هدف تمرکز برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و تفریحی برای هیات مدیره تشکلهای صنفی و خانواده‌های ایشان در مرحله نخست و ارایه الگوهای استانی برای هر استان و احیای هویت فرهنگی اصناف،ایجاد و تقویت نظام آموزش استاد – شاگردی در اصناف، آموزش رفتار و اخلاق حرفه ای صنوف مختلف، آموزشهای مشتری مداری و ارتقاء فرهنگ کسب و کار،ایجاد کلینیک مشاوره در زمینه مسایل شهرداری، بیمه و مالیات،بانکها و گمرکات و دعاوی حقوقی از جمله برنامه های این باشگاه خواهد بود.

فاضلی اظهارکرد: تاسیس موزه اصناف با هدف گردآوری تاریخ اصناف،تهیه دانشنامه اصناف با هدف تجمیع عناوین و اصطلاحات فنی اصناف،تهیه بانک اطلاعاتی 8100 تشکل صنفی و3 میلیون واحد صنفی سراسر کشور،برگزاری همایشهای موضوعی تحت عناوین اصناف و انقلاب مشروطه (که 14 مرداد ماه برگزارشد)؛اصناف و 8 سال دفاع مقدس( شهریور ماه آتی برگزار می شود)؛اصناف و اقتصاد مقاومتی( مهرماه برگزار می شود) و اصناف و انقلاب اسلامی(بهمن ماه برگزار می شود).

وی با بیان اینکه تدوین کتب تخصصی حوزه اصناف و بازار و تاریخ شفاهی اصناف ایران ( نخستین کتاب شهریورماه منتشر می شود)افزود: در برنامه بلند مدت بزرگترین هدفی که در دستور کار قرار دارد،تجمیع و هدایت سرمایه های اقتصادی و اجتماعی اصناف در عرصه های مختلف ملی و بین المللی است.

رئیس اتاق اصناف همچنین با تاکید بر ایجاد زیر ساختهای لازم اصناف اظهار کرد: باید فرهنگ برند سازی مورد توجه قرار گیرد تا پتانسیل اصناف تجمیع شود.در این زمینه کمیته برند سازی در اتاق اصناف ایران در دست شکل گیری است.

فاضلی تاکید کرد:تاسیس بانک اصناف ضروری است اما باید ابتدا زیرساخت های آن فراهم شود و در تلاشیم تا این زیر ساختهارا مهیا کنیم .

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین از اتمام انتخابات نمایندگان اتاق اصناف ایران خبر داد،افزود:در این انتخابات بیش از130 نماینده ( 66 نماینده از واحدهای تولیدی و 69 نماینده از واحدهای توزیعی ) از سراسر کشور به اتاق اصناف ایران راه یافتند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©