کاربر: مهمان
.
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۵۵۱
بازدید دیروز: ۱۰۸۲۶
بازدید کل: ۶۲۵۷۹۳۲
۱۳۹۲/۰۹/۰۱

رییس اتحادیه املاک مشهد معتقد است:قیمت مسکن تا پایان سال ثابت است

صادق عابدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به افزایش قیمت مسکن در سال گذشته اظهار کرد:قیمت مسکن در شهرهای بزرگ کشور تا پایان سال تغییری ندارد اما با رونق بیشتری نسبت به فصول گذشته همراه است

وی با اشاره به افزایش ناگهانی قیمت مسکن از سال گذشته و نوسانات شدید قیمتی از نیمه دوم همان سال گفت:علی رغم حکم فرمایی رکود از ابتدای امسال بر بازار مسکن رونق نسبی در خرید و فروش ها از نیمه دوم آغاز شده است.

عابدزاده تصریح کرد: طی سال های اخیر با دو مرحله جهش قیمتی در مسکن مواجه شدیم که یکی در سال 86 رخ داد که منجر به رکود سال 87 شد و دیگری افزایش قیمت سال گذشته بود که رکود امسال را به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه رکود سال گذشته تحت تاثیر عوامل مختلفی رخ داد ، گفت: پس از هدفمندی یارانه‌ها قیمت‌ها در بازار مسکن به یکباره افزایش یافت و منجر به جهش قیمتی بیش از 50 درصدی و در پایان سال افزایش 60 درصدی قیمت مسکن شد.

رییس اتحادیه املاک مشهد اظهار کرد: رکود پس از هر تورم و افزایش قیمتی طبیعی است و رکود بخش مسکن امسال نیز با توجه به افزایش ناگهانی قیمت در سال گذشته و همچنین وجود جو سیاسی در کشور رخ داد.

به گفته وی، زمان رشد و افزایش قیمت هر زمان که باشد، زمان رکود هم همان اندازه خواهد بود بنابراین احتمال میرود قیمت مسکن تا پایان سال تغییر چندانی نداشته باشد و به روال فعلی ادامه داشته باشد.

عابدزاده تاکید کرد: این رکود منجر شد سرمایه‌ها به سمت بازارهای دیگری همچون بورس و ارز و سکه رود و دیگر بازارها رونق گیرد به گونه ای که این روزها بورس به نقطه اوج خود رسیده است.

وی افزود:پیش بینی می شود دوباره سرمایه‌ها به بازار مسکن برگردند و این بازار با رونق خرید و فروش همراه شود.

رییس اتحادیه املاک مشهد افزایش قیمت مسکن را طی سالها امری طبیعی عنوان کرد و گفت: به دلیل زمان ساخت مسکن که بازه حداقل دوساله است طبیعی است قیمت‌ها روز به روز با افزایش همراه باشد.

عابدزاده درباره وضعیت بازار مسکن مشهد مقدس به عنوان کلانشهری که با افزایش ساخت و ساز مواجه شده است، اظهار کرد:شهر مشهد به دلیل موقعیت زیارتی - توریستی با انبوه سازی و افزایش ساخت و ساز همراه شده است. به گفته وی، این شهر طی سال‌های اخیر به دلیل افزایش تقاضا با افزایش حجم انبوه‌سازی‌ها مواجه شده است چرا که همه ساله حجم انبوهی تقاضای پنهان وارد بازار می شود و باید با انبوه سازی این نیاز برطرف شود

.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©