کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۲۴
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۳۴۰
۱۳۹۲/۰۸/۲۷

مجمع هم اندیشی روسای اتحادیه های اصناف کشور

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور،جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه اصناف کشور به دعوت جناب آقای آزاد دبیر مجمع هم اندیشی و میزبانی رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک برگزار شد

این جلسه به منظور بهبود عملکرد اتحادیه های کشور و هم اندیشی و تبادل نظر با حضور ریاست اتحادیه های اصناف کشور و جناب آقای محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن و عضو هیئت مدیره مجمع صنوف توزیعی و دبیر مجمع هم اندیشی اتحادیه های کشور و جناب آقای حسن پور نماینده مجلس شورای اسلامی برگزارشد

آقای آزاد با اشاره به نقش اتحادیه های در اتاق اصناف و بازار و قانون نظام صنفی گفت:پیشنهاد ما این است که اتحادیه به عنوان مرکز تخصصی هر صنف و بازار در مجموعه کمیسیون های تخصصی در شورای اصناف قرار بگیرند که البته این کار باعث پیشرفت و هماهنگی بین تمامی اتحادیه ها در سطح کشور میشود.

همچنین آزاد ادامه داد که با باید با کمک خودمان برای رشد و بقا اتحادیه های همکاری کنیم و این هم باید با نشان دادن عملکرد های ما به نمایندگان مجلس و دولتمردان باشد.

در ادامه هر کدام از ریاست های اتحادیه های کشوری از نقاط قوت و ضعف کار صبحت کرده و پیشنهاداتی را ارائه کردند:

آقای کشتی آرا رئیس کشوری اتحادیه طلا و جواهر در خصوص نحوه کار اصناف گفت و ادامه داد: برای ارتباط بین اتحادیه های استان ها و شهرستان های کوچک لزوم وجود اتحادیه های کشوری کاملا قابل لمس است .

آقای طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی صحبت های خود را با مطرح کردن یک سوال شروع کرد:در حال حاضر چه تعداد نماینده برای اصناف وجود دارد ؟ و سپس ادامه داد :ما باید خودمان برای اصناف و اتحادیه ها قدم برداریم و نباید چشم به کمک نمایندگان داشته باشیم زیر اکه در این مدت هم کمکی ندیدیم.همچنین طحان پور اظهار داشت با دیدار وزیر محترم صنعت معدن و تجارت بسیار موافقم اما به شرط اینکه این قرار ملاقات به سرعت انجام شود تا بتوان قدمی برای پیشبرد برداشته شود.

آقای توسلی رئیس اتحادیه لوازم بهداشتی و ساختمانی با تشکر از میزبانی آقا خسروی ریاست اتحادیه کشوری مشاوران املاک در خصوص این گردهمایی گفت:ما هرکدام در اتحادیه ها حرف های مهمی داریم اما متاسفانه در این مدت هیچ جایگاهی برای ما در نظر گرفته نشده و باید اول از همه اهمیت وجود ما به دولتمردان ثابت شود.

آقای رعنایی ریاست اتحادیه کشوری لاستیک و روغن با تشکر از آقای آزاد و خسروی در خصوص برگزاری این جلسه بعد از وقفه 8 ماه اظهار داشت:برنامه دیدار با وزیر محترم صنعت معدن و تجارت بسیار هم خوب است اما باید بدانید که در این دیدار مسائل مهم مطرح شود و پس از این دیدار حاشیه هایی که دیگران وارد میکنند باعث ضربه خوردن به اتحادیه های کشوری نشود.

در ادامه نماینده آقای درستی ریاست اتحادیه لوازم صوتی و تصویری در خصوص قانون نظام صنفی گفت :باید در ابتدا در قانون نظام صنفی نگاهی انداخت و نقش اتحادیه های کشوری در این قوانین برای خود مشخص کنیم تا بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

آقای بخشی زاده رئیس اتحادیه کشوری لوازم یدکی اتومبیل در ابتدا از حضور اعضا تشکر کرد و ادامه داد:پیشنهاد  من به آقای آزاد در خصوص دیدار با وزیر محترم صنعت معدن و تجارت در ابتدا این است که ماهیت اتحادیه های کشوری را به وزیر بشناسیم.

رئیس اتحادیه کیف و کفش آقای شجری در ابتدا از افتتاح اتحادیه های کشوری و لزوم آن صحبت کرده و ادامه دادند ما باید در بین اتحادیه شهرستان ها و استان ها ارتباطی با اتحادیه کشوری برقرار کنیم و تمامی ضوابط و شرایط را بطور یکنواخت اجرا کنیم تا به این نحو مرجع و مادر بودن اتحادیه های کشوری را تصویب کنیم.

معاون اول اتحادیه آجیل و خشکبار که به نمایندگی ریاست اتحادیه آقای ارزانی در جلسه حضور داشتند ابتدا از اعضا خواستند که این جلسات بصورت ماهانه و مداوم تشکیل شود و بعد از آن مشکلات بصورت مکتوب در اختیار نمایندگان مجلس و دولتمردان قرار بگیرد.

سپس آقای نجفی  رئیس اتحادیه مرغ و ماهی در ابتدا از عدم حضور یکساله خود در جلسات از حضار عذر خواهی کرد و ادامه داد که همدلی و همکاری شما باهم میتواند که نقش اتحادیه های کشوری را به تصویر بکشد و نباید از این راه آمده و هموار شده کوتاه بیاییم.

آقای میر ابراهیمی رئیس اتحادیه کشوری رستوران ها و سلف سرویس از حضور همه تشکر و قدرانی کردند و از اعضا خواستند از همین ابتدا محکم قدم بردارند و با جدییّت به دنبال موضوعات اساسی و قانون نظام صنفی باشند.

آقل حسینی راد ریاست اتحادیه کشوری چینی و بلور و لوستر از میزبانی آقای خسروی تشکر کرده و ادامه داد حضور ما اینجا صرفا به جهت ریاست نیست و ما برای کمک به بازار و صنف هستیم.

آقای زمانی افشار ریاست اتحادیه کشوری فروشندگان اتومبیل از آقای آزاد خواست تا هرچه سریعتر دیدار با وزیر صنعت معدن و تجارت را برنامه ریزی کرده و تشکیل شود

آقای نصرتی ریاست اتحادیه کشوری قنادان هم از حضار خواستند تا دیدار با نمایندگان مجلس و اعضا فراکسیون اصناف را در الویت کارهای خود بگذارند و قاطعانه به دنبال رشد اتحادیه های کشوری باشند.

آقای شیرازی ریاست اتحادیه پوشاک به کارشکنی های موجود علیه اتحادیه های کشوری اشاره کرده و ادامه دادند : همین جلسات و حضور پررنگ ما ریاست اتحادیه ها نشان از لزوم وجود اتحادیه های کشوری است و خوشبختانه تا به امروز هم توانستیم مستقل فعالیت کنیم ،من از همه میخواهم این جلسات به طور مستمر باشد و حتی به صورت جلسات ماهانه به رسانه ها هم انتقال پیدا کند تا به این صورت رسمیت یابد.

آقای خسروی ریاست کشوری اتحادیه صنف مشاوران املاک در ابتدا به راه اندازی سامانه کد رهگیری اشاره کرد و گفت: با آموزش مناسبی که توانستیم در مدت 6 ماه به مشاوران املاک 400 شهر و 30 استان بدهیم در حال حاضر کد رهگیری جز مطالبات مردم شده است و این هم جز ارتباط مناسبی است که بین اتحادیه کشوری و اتحادیه شهرستان ها و استان ها است که الان هم با ارسال نامه و حل مشکلات روزانه این ارتباط بیشتر از قبل هم شده که پس میتوان نقش مهم اتحادیه کشوری را لمس کرد.

همچنین آقا خسروی ادامه داد:دیدار با وزیر محترم صنعت معدن و تجارت از مطالبات مهم اتحادیه کشوری است و ارتباط بین اصناف و دولت باید 2 طرفه باشد تا بتوان قدم مثبت و موثر برداشت.

در پایان جلسه مصطفی قلی خسروی ریاست کشوری اتحادیه صنف مشاوران املاک ضمن معرفی جناب آقای شاه حیدری که عضو فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی مستقر در اتحادیه کشوری مشاوران املاک هستند ادامه داد:در حال حاضر باید قدم های استوار برای پیشبرد اهداف برداریم و در اولین گام نمایندگان مجلس را مطلع از عملکرد کار اتحادیه ها سازیم

خسروی اظهار داشت که حضور فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی گامی مثبت برای ارتباط صحیح و مداوم با مجلس و دولتمردان است و این ارتباط باید ادامه دار باشد و آقای فرزین به عنوان دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی انتخاب گردید.

همچنین جناب آقای حسن پور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در میان ریاست اتحادیه های کشور با ارائه چند پیشنهاد از تمامی روسا خواست تا پیشنهادات را انتقال دهند و صبحت ها را به جامعه عمل برسانند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©