کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۱۶۷
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۶۲۱
۱۳۹۳/۰۶/۱۱

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس :اصناف بخش پویای اقتصاد ایران هستند نقش آنها نباید نادیده گرفته شود

رحیم زارع، نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه رویکرد دولت حفظ توان فعلی واحدهای تولیدی است، گفت: دولت تلاش می‌کند تابخش‌هایی مانند تولید کالاهای ضروری و اساسی که نیاز کشور است، افزایش یابد.

وی در مورد الزامات اجرایی شدن بسته خروج غیر تورمی از رکود، گفت: زمان اجرای بسته و اینکه تا چه زمانی باید اجرای آن ادامه داشته باشد و همچنین زمان‌بندی اجرایی جزئیات بسته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ بنابراین نباید درمورد جزئیات اجرای این لایحه عجله کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: موضوع اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و نحوه تخصیص درآمدهای ناشی از آن در بخش تولید نیز در خروج از رکود تورمی موثر است. 

زارع گفت: برای خروج از رکود اقتصادی علاوه بر توجه به ظرفیت های موجود بخش تولید باید به ایجاد ظرفیت جدید در بخش صنعت نیز توجه اساسی شود و همچنین باید از بروز مشکلاتی که در اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها به وجود آمده جلوگیری کرد.

این نماینده مجلس با انتقاد از گنجانده نشدن نقش برخی از بخش‌های اقتصادی کشور مانند اصناف در لایحه خروج از رکود تورمی، گفت: اصناف یکی از مهمترین مجاری تولید، توزیع کالا و ارایه خدمات تولیدی هستند که همواره نقش مهمی در اقتصاد ایران ایفا می‌کنند، به همین دلیل در طرح‌ها و لوایح اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرند.

وی تاکید کرد: برای خروج از رکود نمی‌توان بخشی از اقتصاد پویای کشور را نادیده گرفت لذا مجلس قطعا این بخش از لایحه را اصلاح خواهد کرد.

 

منبع:اتاق اصناف ایران

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©