کاربر: مهمان
.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲۲۵۷
بازدید دیروز: ۳۱۴۶
بازدید کل: ۶۱۸۵۳۷۳
۱۳۹۳/۰۶/۲۶

بازار مسکن به تدریج در حال خروج از رکود

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حسام عقبایی در گفتگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت : میزان معاملات مسکن در شهریور دو برابر شده است و البته دولت هم باید متناسب با دهک های درآمدی ، برنامه ریزی کند تا دهک های ضعیف و متوسط جامعه هم که قدرت خرید مسکن ندارند ، حمایت شوند.

عقبایی درباره تاثیر افزایش سقف وام بر قیمت مسکن نیز گفت: اگر درست اجرایی شود می توان پیامدهای تورم زایی آن را کنترل کرد و بانک های اطلاعاتی زیادی داریم که می توان نظارت کرد.

عقبایی گفت : نیاز مسکن در کلانشهرها با شهرهای کوچک متفاوت است و بازار مسکن در هر شهری و منطقه ای شرایط ویژه ای هم دارد و نمی توان با یک فرمول ثابت برای همه این موارد برنامه ریزی کرد.

عقبایی گفت : نیاز است متناسب با نیازهای هر شهر و استان  و طرف های تقاضا و عرضه در منطقه ، برنامه خاصی تهیه و اجرایی شود.

وی گفت : بانک مسکن در سال 1383 حدود 18 میلیون تومان وام برای خرید مسکن می داد که 30 درصد از پول مورد نیاز خرید یک واحد 75 متری در تهران را تامین می کرد و امروزه وام 40 میلیون تومانی، 12 درصد از نیاز واحد مسکونی مشابه را پوشش می دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: البته همه مردم نمی توانند وام 80 میلیونی را بازپرداخت کنند و باید دولت راهکاری در این باره ارائه دهد اما اگر رقابت در این بازار ایجاد شود حتما به ساماندهی قیمت ها و رونق معاملات هم کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد : البته رونق بازار مسکن به معنی افزایش قیمت نیست بلکه شامل افزیش قراردادهای خرید و فروش می شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©