کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۳۰
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۳۳۳
۱۳۹۳/۰۶/۲۹

باید و نبایدهای وام 80 میلیون تومانی مسکن

هادی نظرپور - عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وام 80 میلیون تومانی خرید خانه اظهار کرد: اگر قرار باشد این وام از اعتبارات دولتی تامین شود که میزان بهره آن بسیار بالا است و میزان بازپرداختش برای اقشار جامعه سنگین است.

وی افزود: افراد کمی به سمت گرفتن این وام خواهند آمد و تقاضای زیادی در این میان نخواهد بود.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به این‌که در حال حاضر میزان سود وام مسکن 14 درصد است افزود: با توجه به این شرایط افراد اشتیاق برای گرفتن وام ندارند.

نظرپور در ادامه تاکید کرد: بدین ترتیب پرداخت این قبیل وام‌ها اثری روی بازار نخواهد داشت چرا که شرایط بازپرداخت آن‌ها نیز بسیار سخت و پیچیده است.

وی با بیان این‌که افراد کمتری موفق می‌شوند با توجه به شرایط سخت این میزان وام را دریافت کنند تصریح کرد: بار روانی به بازار در مقطعی وارد می‌شود که در آغاز ممکن است بازار مسکن را تکان دهد و تورم ایجاد کند.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران خاطرنشان کرد: اما این تاثیر در دراز مدت نخواهد بود و با توجه به این که میزان درصد بهره آن بالا است فقط در مقطعی هیاهویی در بازار ایجاد می‌کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©