کاربر: مهمان
.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۸۷۴۵
بازدید دیروز: ۵۳۱۲
بازدید کل: ۶۲۳۳۳۰۰
۱۳۹۳/۰۷/۰۲

تابستان امسال با رشد اجاره بهای 20 درصدی به پایان رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گزارشات میدانی حاکی از افزایش 15 تا 20 درصدی قیمت اجاره بها طی تابستان امسال بود.

بر اساس این گزارش، یکی از مشاوران املاک با بیان اینکه تابستان امسال همانند سال گذشته شاهد افزایش شدید قیمت‌های اجاره  بودیم، گفت: تابستان امسال شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی قیمت‌های اجاره بها بودیم.

بر اساس این گزارش، یکی دیگر از مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت اجاره بها در تابستان امسال هیچ افزایش قیمتی نداشت گفت: امسال به دلیل پایین بودن نرخ تورم قیمت اجاره بها افزایش چندانی نداشت.

یکی دیگر از مشاوران املاک در خصوص بحث خرید و فروش مسکن گفت: شهریور و مهر ماه هر سال میزان خرید و فروش مسکن افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: میزان رکود در خرید و فروش مسکن امسال بسیار شدید بود و ‌کمترین میزان قرارداد ثبت شده است.

در شهریور امسال تعداد قراردادهای اجاره در کل کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه پیش‌بینی ما ثبات قیمت‌ها در شش ماهه اول امسال است، گفت: به عقیده عده‌ای از مالکان مسکن که از طریق اجاره‌بها امرار معاش می‌کنند زمانی که شیب تورم نزولی شده انتظار دارند به همان میزان نرخ اجاره‌بها افزایش یابد که به هیچ عنوان منصفانه نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: با بیان اینکه اجاره‌بها در تابستان امسال در شهر تهران وضعیت خوبی داشته و در شهریور 92 تعداد 10 هزار و 127 قرارداد داشتیم که این میزان در شهریور 93 به 12 هزار و 243 قرارداد رسیده است یعنی تعداد قراردادهای اجاره نسبت به سال گذشته تقریبا 25 درصد افزایش یافته است.
 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران یادآور شد:‌ با توجه به این‌ که در آستانه فصل پاییز هستیم به سمت کاهش قراردادهای اجاره می‌رویم و نقل و انتقالات کم می‌شود و فصل اجاره تقریبا سپری شده است.

عقبایی در خصوص تغییرات نرخ اجاره‌بها در تابستان امسال نیز گفت:‌ با توجه به این‌ که شاخص افزایش قیمت نداشته‌ایم، اجاره‌بهای بازار تقریبا با ثبات نسبی همراه بوده است. البته مواردی هم وجود داشته که افزایش نرخ اجاره‌بها را هم داشته‌ایم اما به‌ صورت عمومی ثبات خوبی بر بازار اجاره‌بهای مسکن حاکم بوده است.

براساس این گزارش، یک واحد 63 متری واقع در شهران 35 میلیون تومان ودیعه و 200 هزار تومان برای اجاره گذاشته شد، همچنین یک واحد 70 متری واقع پونک 20 میلیون تومان ودیعه  و یک میلیون و 200 هزار تومان به برای اجاره گذاشته شده است.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©