کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۳۶۹
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۸۲۳
۱۳۹۲/۱۰/۰۳

تا زمانی که پزشکان و مغازه‌داران ساختمان‌سازی کنند از صنعتی‌سازی خبری نیست!

به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی قلی‌خسروی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان گفت: مدت‌هاست از صنعتی‌سازی سخن می‌گوییم اما هنوز ساختمان‌هایمان را سنتی می‌سازیم!

وی افزود: کشور‌های پیشرفته در صنعتی‌سازی در این روش از کشور ما بسیار جلوتر هستند اما هنوز کشور ما وارد واقعیت صنعتی‌سازی نشده است.

خسروی تاکید کرد: امیدواریم با تلاش‌های متعدد انبوه‌سازان و برگزاری این همایش‌ها و نمایشگاه‌ها به صنعتی‌سازی واقعی برسیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک ایران با اشاره به ساخت‌وساز‌های متعدد در کشور گفت: همان‌گونه که همکاران من اشاره کردند تا زمانی که پزشکان و مغازه‌داران دست‌اندرکار ساختمان‌سازی هستند، نمی‌توان صنعتی‌سازی را وارد ساختمان‌سازی کشور کرد.

در ادامه مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی غلامرضا هوایی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین چالش پیش‌رو در صنعتی‌سازی تفاوت صنعتی‌سازی و فناوری‌های نوین است که هنوز تفاوت این دو در کشور ما مشخص نیست، گفت: صنعتی‌سازی در ساختمان امری مهم است، اما باید نوع استفاده از فناوری‌های نوین در صنعتی‌سازی مشخص شود.

وی تصریح کرد: استفاده از امکاناتی مانند پکیج برای ساختمان‌سازی مفید باشد، اما ابتدا باید ساختمان ایمن و سالم ساخته شود همچنین از دیگر موارد کاربرد فناوری‌های نوین در صنعتی‌سازی مقاومت، دوام و کاهش مصرف انرژی است.

مدیر کل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه باید سیستم‌های صنعتی‌سازی در ساخت‌وساز تعریف شود تا بتوان به خوبی اجرا شود، اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما صنعتی‌سازی حتی در برنامه‌ چهارم توسعه نیز مورد توجه زیادی قرار نگرفت و قرار بود در برنامه‌ چهارم توسعه صنعتی‌سازی از 2 درصد به 20 درصد افزایش یابد که متاسفانه این امر محقق نشد.

هوایی خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر صرف ‌نظر از پروژه‌های مسکن مهر تنها 2 یا 3  درصد رشد در صنعتی‌سازی دیده می‌شود. وی افزود: باید تفکر صنعتی‌سازی با فرهنگ عمومی ساخت‌وساز کشور هماهنگ شود و پس از اینکه مردم از ساخت واحد‌های مسکونی سالم و با عمر مفید مطمئن شدند، خواستار خرید واحد‌های مسکونی صنعتی‌ساز خواهند شد.

وی تصریح کرد: روش‌های مختلفی از صنعتی‌سازی در دنیا موجود است که هر یک معایب و مزایای خود را دارد، اما با توجه به اقلیم کشور ما می‌تواند ده‌ها روش صنعتی‌سازی با توجه به فرهنگ عمومی ساخت‌وساز وارد کشور شود

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©