کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۰۸
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۳۱۱
۱۳۹۲/۱۱/۰۲

افزایش مبلغ وام مسکن فقط رونق ایجاد می‌کند نه افزایش قیمت

مصطفی قلی‌خسروی - رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک - در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: افزایش مبلغ وام خرید مسکن برای جوانان به 50 میلیون تومان تاثیری در افزایش قیمت خانه ندارد چراکه 50 میلیون تومان تاثیری در خرید یک واحد مسکونی ندارد و فقط بازار را از وضعیت رکود خارج و رونق ایجاد می‌کند.

وی افزود: اعطای 25 میلیون تومان به هر یک از زوج‌ها در شهرهای کوچک کمک خوبی برای خانه‌دار شدن آن‌هاست اما در شهری همچون تهران افزایش قیمتی را ایجاد نمی‌کند.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان این‌که افزایش مبلغ وام مسکن برای قشر کمی از جامعه است که تاثیر چندانی در افزایش قیمت‌ها ندارد، گفت: همواره باید تسهیلات مسکن وجود داشته باشد تا قدرت خرید مردم بالا رود.

 خسروی افزود: اگر بازار با رکود همراه باشد و عده‌ای بر این رکود دامن زنند و دولت نیز تسهیلاتی برای خرید مسکن ارائه نکند بازار مسکن بیش از پیش با رکود همراه می‌شود.

وی معتقد است: جهش قیمتی سال گذشته بیش از جهش قیمتی دو دوره قبل بوده بنابراین بیشترین تاثیر را بر بازار مسکن گذاشته است.

به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک هدف دولت یازدهم، ثبات سیاسی و به دنبال آن ثبات اقتصادی است که اکنون در حال رخ دادن است.

وی با اشاره به این‌که ممکن است سال آینده بازار مسکن با اندکی افزایش قیمت مواجه شود، گفت: این افزایش قیمت از تورم سالانه نشأت می‌گیرد و ارتباطی به اعطای وام و تسهیلات ندارد.

خسروی تاکید کرد: هر ساله روند طبیعی تورم در مسکن رخ می‌دهد که در صورت ایجاد تورم در سال آینده نباید افزایش وام مسکن را به 50 میلیون تومان مقصر این افزایش قیمت بدانیم.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک تصریح کرد: در حال حاضر این مبلغ وام می‌تواند به رونق معاملات در شهرهای کوچک و صاحبخانه شدن زوج‌های جوان کمک کند که این چرخش در کل اقتصاد اثرگذار است.

وی افزود: نباید به دلیل ترس از تورم و افزایش قیمت‌ها هیچ تسهیلاتی برای مردم قائل نشویم بلکه باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق در جهت افزایش قدرت خرید مردم گام برداریم.

خسروی گفت: بهتر است تسهیلات هم در بخش ساخت و هم در بخش خرید مسکن باشد چرا که این دو در کنار هم جنب و جوش و حرکتی در بازار ایجاد می‌کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©