کاربر: مهمان
.
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۲
بازدید دیروز: ۵۶۷۹
بازدید کل: ۶۵۳۴۲۰۵
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

کاهش ۴۳ درصدی خرید و فروش مسکن در کشور

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه خرید و فروش مسکن در کشور از روزی 14 هزار به 8 هزار قرارداد کاهش یافته است، گفت: بهترین روش برای خانه‌دار شدن، اعطای تسهیلات به سازنده و انتقال آن به خریدار است.

مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که مشاوران املاک از رکود بی‌سابقه خرید و فروش مسکن گله‌مند هستند افزود: بازار مسکن در حالت رکود به سر می‌برد و این رکود را آمارهای خرید و فروش به خوبی نشان می‌دهد

وی ادامه داد: طبق آمارهای ثبت شده در سامانه املاک در سال 91 در اوج خرید و فروش مسکن، روزانه 14 هزار قرارداد خرید و فروش در کشور به ثبت رسید که در حال حاضر این عدد به 8 هزار قرارداد کاهش یافته است.

وی تأکید کرد: خرید و فروش مسکن راکد شده است اما نه به آن شدتی که برخی از مشاوران املاک می‌گویند یک سال هیچ خرید و فروشی را به ثبت نرسانده‌اند.

*بهترین روش برای خانه‌دار شدن

قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که آیا در این شرایط که رکود بر بازار حاکم شده است سقف تسهیلات مسکن افزایش یابد گفت: بهترین روش برای خانه‌دار شدن و افزایش قدرت خرید مسکن این است که تسهیلات مسکن را به سازنده بدهند و سپس آن تسهیلات به خریدار منتقل شود.

رئیس اتحادیه املاک ادامه داد: این روش باعث افزایش تولید مسکن می‌شود و از افزایش شوک‌آور قیمت مسکن جلوگیری می‌کند.

به گفته وی، افزایش سقف تسهیلات مسکن باید با فرهنگ درست انجام شود تا از سوءاستفاده برخی سودجویان جلوگیری شود.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©