کاربر: مهمان
.
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۱۲۸۷
بازدید دیروز: ۸۷۱۱
بازدید کل: ۶۵۲۳۹۰۱
۱۳۹۳/۰۷/۱۵

حسام عقبایی: وضعیت بازار مسکن پایدار است

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران  با بیان اینکه معاملات مسکن در حال حاضر یکی از با ثبات‌ترین شرایط را در مقایسه با زمان‌ مشابه سال‌های گذشته تجربه می‌کند، اعلام کرد: بعد از افت‌وخیزهای مکرر قیمت مسکن در نیمه اول سال93، بازار در این مقطع زمانی به پایداری نسبی رسیده است و اگر مشاوران املاک و همین‌طور متقاضیان مسکن بتوانند این وضعیت را مدیریت کنند، دست‌کم تا پایان پاییز شاهد ثبات در قیمت خواهیم بود.

حسام عقبایی شرط تداوم رشد صفر درصدی در قیمت مسکن در نیمه دوم سال جاری را مقاومت بازاریاب‌ها در پذیرش قیمت‌های حبابی از سوی فروشنده‌ها عنوان کرد و گفت: جنس معاملات مسکن حکایت از پاکسازی بازار از تقاضاهای سفته‌بازانه و مصرفی‌شدن خرید‌ها دارد. این نوع معاملات قطعاً در برابر افزایش قیمت، واکنش نشان می‌دهند و مانع حرکت صعودی نرخ‌ها می‌شوند.

عقبایی افزود: اگر چه قیمت مسکن در شش ماه اول سال ۹۳، در برخی ماه‌ها چند درصد افزایش داشت اما در ماه‌های بعد به‌‌ همان نسبت کاهش یافت و در مجموع می‌توان گفت، متغیرهای بازار مسکن در سال‌های اخیر هیچ‌گاه به اندازه امسال به هم نزدیک نبوده و بازار مسکن تا این حد ثبات نداشته است.

وی با اشاره به نقش کلیدی مشاوران املاک در بهبود و ادامه روند ثبات در بازار مسکن خاطرنشان کرد: مشاوران املاک باید هر بیشتر تلاش کنند تا معاملات مسکن در مسیری روان‌تر به جریان بیفتد و فضای سوداگری در معاملات از بین برود، همچنین بنگاه‌های مسکن باید با هرگونه افزایش نامتناسب یا نامتعارف قیمت مسکن مقابله کنند و اجازه نشستن نرخ‌های حبابی از سوی طرف عرضه را سلب کنند.

عقبایی تصریح کرد: منطق اقتصادی و تمایل حرفه‌ای مشاوران املاک حکم می‌کند هر زمانی که حجم معاملات افزایش می‌یابد درآمد بنگاه‌های مسکن نیز بیشتر است بنابراین مشاوران املاک باید با تلاش در جهت ثبات هر چه بیشتر و رونق غیر تورمی مسکن، زمینه کسب و کار پررونق و سالم را برای خود فراهم کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به خروج از دوران رکود در معاملات مسکن و قرار گرفتن در ابتدای مسیر رونق، همزمان با کاهش رشد قیمت مسکن، پیش بینی می‌شود حجم معاملات مسکن افزایش پیدا کند.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©